9,1 /10

Średnia ocena (52 opinie)

100%

naszych gości poleca ten hotel

Znakomity

Hotel Krasicki History & Spa ****

Co na Ciebie czeka?
Na liście najpiękniejszych gotyckich zamków naszego kraju warownia w Lidzbarku Warmińskim znajduje się w ścisłej czołówce. A przy tym może się pochwalić naprawdę pasjonującą historią. Na przestrzeni wieków bywali tu m.in. Mikołaj Kopernik, Jan Dantyszek, Zygmunt III Waza, Jan Olbracht, car Paweł I czy sam Napoleon Bonaparte, a ostatnim przed rozbiorami gospodarzem lidzbarskich włości był słynny poeta i bajkopisarz Ignacy Krasicki. To właśnie jego imię nosi jeden z najbardziej niezwykłych polskich hoteli, otwarty w 2011 r. na przylegających do zamku terenach zabytkowego podzamcza. Oryginalna koncepcja architektoniczna, zakładająca gruntowną renowację kilkusetletnich murów i tchnięcie w nie nowego życia dzięki harmonijnemu połączeniu z nowoczesnym designem zachwyciła nie tylko gości, ale też specjalistów z branży – najlepszym dowodem jest konkurs International Hotel Awards, w którym Hotel Krasicki History & Spa ****  wygrał najpierw edycję polską, następnie europejską, a na końcu światową.

 

Urzeka już samo położenie – w cieniu potężnego zamku, wśród zieleni, w otoczeniu dwóch łączących się ze sobą rzek. Jednak dopiero dopracowane w najdrobniejszych szczegółach wnętrza decydują o wyjątkowości tego miejsca. Labirynt korytarzy prowadzi gości do dwóch skrzydeł – gotyckiego i barokowego – urządzonych zgodnie z prawidłami każdego z tych stylów. W pierwszym znajdziesz zatem surowe ceglane ściany i drewniane meble nawiązujące do średniowiecznego wzornictwa. Drugie kusi przepychem, licznymi zdobieniami i luksusowym wyposażeniem. Łącznie mieszczą się tu 122 pokoje i apartamenty – każdy z łazienką, telewizorem HD, telefonem, minibarem, czajnikiem elektrycznym i bezprzewodowym dostępem do Internetu. Najbardziej wymagający goście mogą zatrzymać się w indywidualnie urządzonych pokojach typu Junior Suite lub apartamentach, z których każdy posiada własną nazwę, będącą hołdem dla dawnych mieszkańców zamku.

 

Relaks i odnowa
Wyjątkowość hotelu nie kończy się bynajmniej na architekturze – również lista dostępnych atrakcji zdecydowanie odbiega od tego, co oferuje większość obiektów podobnej klasy. Możesz mieć pewność, że czeka Cię tu niejedno zaskoczenie. Do dyspozycji gości przygotowano bowiem m.in.:

  • Centrum wellness w zabytkowych piwnicach – basen z dnem wyłożonym misterną mozaiką, kompleks saun, jacuzzi, sala fitness
  • Spa św. Katarzyny – bogaty wybór ekskluzywnych ceremonii, orientalnych rytuałów (m.in. rasoul i hammam), zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało, masaży i kąpieli relaksacyjnych
  • Zajęcia fitness i aqua aerobik
  • Wypożyczalnię rowerów i kijków do nordic walkingu
  • Bibliotekę z bogatym księgozbiorem – największą atrakcją są wydania dzieł Ignacego Krasickiego z początku XIX w.
  • Przystań nad rzeką Łyną – spływy kajakowe, wycieczki łódką po zamkowej fosie
  • Obserwatorium astronomiczne i regularne spotkania z astronomami
  • Wieżę widokową

 

Dla najmłodszych
Biskup Krasicki zasłynął w polskiej literaturze jako jeden z najwybitniejszych twórców bajek – nic zatem dziwnego, że w hotelu jego imienia dzieci są szczególnie mile widziane. Na życzenie dostępne są wszelkie niezbędne udogodnienia dla rodzin, zaś w chwilach wolnych od zwiedzania zamkowych korytarzy małe urwisy mogą wyszaleć się w specjalnym pokoju zabaw. W sezonie wakacyjnym oraz podczas długich weekendów organizowane są również profesjonalne animacje.

 

Jedzenie i picie
Klimatyczna hotelowa restauracja mieści się w pieczołowicie odrestaurowanych piwnicach. Miłośników historii zainteresuje z pewnością fakt, że część podłóg jest przeszklona i można przez nie oglądać pozostałości starych murów, odkryte podczas budowy hotelu. Autorska kuchnia Krzysztofa Mazurka (jednego z czołowych polskich specjalistów od kuchni myśliwskiej oraz… sosów) zainspirowana jest dawnymi recepturami z regionu, które jednak poddane zostały oryginalnej, często zaskakującej metamorfozie. W menu można zatem znaleźć zarówno tradycyjne warmińskie dzyndzałki z hreczką i skrzeczkami, jak i wyrafinowane specjały rodem z całego świata. Do dyspozycji gości jest również lobby bar, ogródek letni na dziedzińcu oraz stylowa winiarnia z salą klubową.


Rezerwuj

1. Wybierz ofertę:

Wystąpił błąd podczas ładowania pakietów oferty.

2. Wybierz lotnisko:

2. Wybierz daty:

Data przyjazdu: 07.04.2015

Legenda (najedź): _

Data wyjazdu: 07.04.2015
Wybierz rodzaj pokoju

Zaliczka:
Suma
Oszczędzasz
-%
Gwarancja najniższej ceny!

Masz pytania? Zadzwoń

22 460 21 91

Pn-Pt 8:00-20:00, Sb-Nd 10:00-18:00

Hotel Krasicki History & Spa ****, Lidzbark Warmiński Hotel Krasicki History & Spa ****, Lidzbark Warmiński 4.5 52 369
Używamy plików Cookies, aby optymalizować naszą witrynę. Możesz zaktualizować ustawienia przeglądarki, jeśli nie wyrażasz na to zgody.
Polityka plików Cookies