Hotel Krasicki History & SPA

Travelist ulubiona oferta
Lidzbark Warmiński, Warmińsko-Mazurskie
4.8
/5
(Znakomity)
Cena w obiekcie:

421

Cena Travelist:

od 322

/ 2 os.

Hotel Krasicki History & SPALidzbark Warmiński, Warmińsko-Mazurskie
Cena w obiekcie:

421

Cena Travelist:

od 322

/ 2 os.

Bajkowy relaks w najpiękniejszym hotelu świata

Wyjątkowy hotel, uznany za najpiękniejszy na świecie, na zabytkowym przedzamczu Zamku Biskupów Warmińskich, w sercu Lidzbarka Warmińskiego – śniadania lub dodatkowo obiadokolacje, dostęp do strefy wellness z basenem, dancingi z DJ-em i parking w cenie!

Co możesz otrzymać w ramach tej oferty?

Wybierz daty w kalendarzu i sprawdź, co dokładnie zawiera Twój pakiet

 • Zakwaterowanie
 • Śniadania (w godz. 7-11; forma serwowania zależna od obłożenia) lub śniadania i obiadokolacje (w godz. 17-21; forma serwowania zależna od obłożenia) – do wyboru na dalszym etapie rezerwacji
 • Dostęp do Centrum Wellness (usytuowany w gotyckich podziemiach basen z gejzerem, przeciwprądami, masażem podwodnym bocznym oraz płaszczem wodnym do masażu pleców, kompleks saun: sauna parowa, sucha i na podczerwień i jacuzzi)
 • Dostęp do Mini Klubu dla dzieci
 • Dancing z DJ-em w klubie nocnym Basztowa w każdą sobotę
 • Dostęp do biblioteki
 • Internet Wi-Fi

Cena nie zawiera

 • Opłaty klimatycznej (płatna na miejscu gotówką lub kartą w recepcji hotelu)
 • Opłaty za parking - 25 zł/auto/doba
 • Opłat za pozostałe usługi w hotelu
 • OFERTA BEZZWROTNA – brak możliwości anulowania rezerwacji

Warto wiedzieć

Doba hotelowa
16:00 - 12:00
Dzieci i dostawki
1 dziecko do 5 lat na łóżku z rodzicami - gratis (ze świadczeniami); po dodaniu dziecka w składzie podróżnych. Możliwość wypożyczenia łóżeczka dziecięcego – tylko po wcześniejszej rezerwacji - za dopłatą - 100 zł/pobyt.

W pokoju 2-osobowym z wystrojem gotyckim, możliwość dostawki dla 1 dziecka w wieku 6-17 lat (ze świadczeniami). Brak możliwości dostawki dla osób dorosłych.

Wybierz daty w kalendarzu oraz skład podróżnych, by sprawdzić aktualną cenę pobytu z dostawką.

W pozostałych pokojach brak możliwości dostawki.

W Obiekcie obowiązują standardy ochrony małoletnich, o których mowa w ustawie z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2023 poz. 1606). W związku z powyższym, przy meldunku w Obiekcie prosimy o okazanie dokumentu tożsamości dziecka lub innego dokumentu potwierdzającego, że osoba dorosła ma prawo do sprawowania opieki na dzieckiem na terenie Obiektu (upoważnienie od rodziców dziecka lub orzeczenie sądowe).
Z pupilem
Za dopłatą – od 100 zł/zwierzę/doba; konieczny wcześniejszy kontakt z hotelem.
Parking
Za dopłatą - 25 zł/auto/doba.

Warunki

Twoja rezerwacja jest bezpośrednią umową między Tobą a Oferentem Usług/Obiektem, dotyczącą rezerwacji pobytu zgodnie z wybraną Usługą/wybranym Obiektem. Stroną odpowiedzialną za prawidłowe wykonanie umowy jest Oferent, którego dane znajdziesz w sekcji Informacja dla konsumentów. W odniesieniu do tej rezerwacji obowiązuje Regulamin Serwisu Travelist, Regulamin Środków i Kart Podarunkowych, Regulamin Usługi Zakwaterowania oraz Warunki Rezygnacji.

Transport nie jest wliczony w cenę.

Travelist Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem al. Armii Ludowej 26, 00-609 Warszawa wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr. KRS: 0000440014, NIP: 7010359657, Regon 146394313, kapitał zakładowy: 49500PLN

Informacja dla konsumentów

Oferta pochodzi od przedsiębiorcy: Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe "Zamek" Sp. z o.o., Plac Zamkowy 1/7, PL7393681011 (dalej „Oferent”).

Umowa o świadczenie usług zakwaterowania jest zawierana między Państwem jako klientem a Oferentem, za pośrednictwem Travelist. Oferent, jako strona umowy, ponosi wyłączną odpowiedzialność za należyte wykonanie usługi.

Travelist jako dostawca internetowej platformy handlowej jedynie pośredniczy w zawarciu umowy z Oferentem, w tym umożliwia dokonywanie rezerwacji i płatności na rzecz Oferenta.

Travelist nie odpowiada za treść oferty ani sposób jej realizacji przez Oferenta. Jeśli w trakcie pobytu pojawią się jakiekolwiek zastrzeżenia do usług Oferenta – należy je zgłosić na miejscu w obiekcie. Obsługa Oferenta obiektu pomoże Państwu rozwiązać problem.

Wszelkie reklamacje związane z realizacją usług przez Oferenta można zgłaszać do Oferenta bezpośrednio lub za pośrednictwem Travelist na adres: kontakt@travelist.pl. Travelist następnie niezwłocznie przekaże Państwa uwagi Oferentowi. Za sposób rozpatrzenia reklamacji odpowiada Oferent.

Podmiotem odpowiedzialnym za funkcjonowanie serwisu https://travelist.pl jest Travelist. Wszelkie uwagi co do sposobu funkcjonowania serwisu i dokonywania płatności możecie Państwo zgłaszać na adres: kontakt@travelist.pl. Travelist rozpatrzy Państwa uwagi w przeciągu 14 dni od ich wpływu.

Szczegółowe informacje na temat sposobu funkcjonowania serwisu znajdziecie Państwo w Regulaminie dostępnym tutaj lub w zakładce: „Jak działamy” dostępnej tutaj.

Opinie gości

Reviews
Każdy użytkownik, który skorzystał z oferty wybranego obiektu za pośrednictwem Travelist.pl, ma możliwość dodania swojej opinii na temat zrealizowanego pobytu, wraz z oceną w skali od 1 do 5. Na stronie oferty wyświetlona zostanie zarówno ocena wystawiona przez użytkownika, jak i średnia ocena dla całego obiektu, wyliczona na podstawie wszystkich przyznanych ocen (przy min. 3 ocenach). Travelist.pl weryfikuje opinie użytkowników.

Pełny tekst Regulaminu Publikowania Opinii jest dostępny tutaj.

4,8/5
38 opinii

Najnowsze

G
Grzegorz , 46-55Para

Przyjemny wypoczynek

5/5

10.07.2024
M
Marlena, 56+Para

Weekendowy relaks

5/5

Plusy: To już moja kolejna wizyta w tym hotelu, więc wiedziałam czego mogę się spodziewać. Wszystko było ok.

Minusy: Już od jakiegoś czasu hotele schodzą z jakości. Kiedyś parking był darmowy. Teraz trzeba płacić. Wyżywienie kiedyś było bardziej wyszukane teraz niczym nie odbiega od jedzenia jak w pesjonatach. Kiedyś z travelistu do takiego pobytu dostałam albo wino do pokoju, albo bilety do muzeum, albo wstawkę owocową. Teraz to tylko nocleg ze śniadaniem a jak chcesz coś więcej to płać.

Już od jakiegoś czasu hotele schodzą z jakości. Kiedyś parking był darmowy. Teraz trzeba płacić. Wyżywienie kiedyś było bardziej wyszukane teraz niczym nie odbiega od jedzenia jak w pesjonatach. Kiedyś z travelistu do takiego pobytu dostałam albo wino do pokoju, albo bilety do muzeum, albo wstawkę owocową lub przewodnika po mieście.Teraz to tylko nocleg ze śniadaniem a jak chcesz coś więcej to płać.
25.09.2023
K
Karol, 36-45Para

Zadowolony

5/5

Większa r

Jestem zadowolony z pobytu. Śniadania mogłyby być bardziej urozmaicone jednak robione na świeżo omlety, jajecznica i jajka sadzone na duży plus. Przy sprzątaniu pokoju nie uzupełniono zestawu kawowego i wody, nie wymieniono szklanek i filiżanek ale generalnie obsługa na plus.
19.09.2023
J
Jacek, 56+Para

5/5

19.09.2023
L
Lidia, 46-55Rodzina

5/5

06.09.2023

O hotelu

DLACZEGO WARTO?
Na liście najpiękniejszych gotyckich zamków naszego kraju warownia w Lidzbarku Warmińskim znajduje się w ścisłej czołówce. A przy tym może się pochwalić naprawdę pasjonującą historią. Na przestrzeni wieków bywali tu m.in. Mikołaj Kopernik, Jan Dantyszek, Zygmunt III Waza, Jan Olbracht, car Paweł I czy sam Napoleon Bonaparte, a ostatnim przed rozbiorami gospodarzem lidzbarskich włości był słynny poeta i bajkopisarz Ignacy Krasicki. To właśnie jego imię nosi jeden z najbardziej niezwykłych polskich hoteli, otwarty w 2011 r. na przylegających do zamku terenach zabytkowego podzamcza. Oryginalna koncepcja architektoniczna, zakładająca gruntowną renowację kilkusetletnich murów i tchnięcie w nie nowego życia dzięki harmonijnemu połączeniu z nowoczesnym designem zachwyciła nie tylko gości, ale też specjalistów z branży – najlepszym dowodem jest konkurs International Hotel Awards, w którym Hotel Krasicki History & Spa **** wygrał najpierw edycję polską, następnie europejską, a na końcu światową.
Urzeka już samo położenie – w sercu Lidzbarka Warmińskiego – miasta od wieków określanego Perłą Warmii, w cieniu potężnego zamku, wśród zieleni, w widłach rzek Łyny i Symsarny. Jednak dopiero dopracowane w najdrobniejszych szczegółach wnętrza decydują o wyjątkowości tego miejsca. Labirynt korytarzy prowadzi gości do dwóch skrzydeł – gotyckiego i barokowego – urządzonych zgodnie z prawidłami każdego z tych stylów. W pierwszym znajdziesz zatem surowe ceglane ściany i drewniane meble nawiązujące do średniowiecznego wzornictwa. Drugie kusi przepychem, licznymi zdobieniami i luksusowym wyposażeniem. Mieszczą się tu pokoje i apartamenty – każdy z łazienką, telewizorem HD, telefonem, minibarem, czajnikiem elektrycznym i bezprzewodowym dostępem do Internetu. Najbardziej wymagający goście mogą zatrzymać się w indywidualnie urządzonych pokojach typu Junior Suite lub apartamentach, z których każdy posiada własną nazwę, będącą hołdem dla dawnych mieszkańców zamku. Gościli tu m.in. król Leszczyński, Zygmunt III Waza, Jan Zygmunt Hohenzollern, car Paweł I Romanow… Oddawali się tu oni, uciechom ciała i duszy – podziwiali przyrodę, obserwowali warmińskie niebo, pili wykwintne wino, słuchali koncertów, debatowali, czytali… Dziś, czynią to goście Hotelu Krasicki History & SPA ****.
ATRAKCJE OBIEKTU
Wyjątkowość hotelu nie kończy się bynajmniej na architekturze – również lista dostępnych atrakcji zdecydowanie odbiega od tego, co oferuje większość obiektów podobnej klasy. Możesz mieć pewność, że czeka Cię tu niejedno zaskoczenie. Do dyspozycji gości przygotowano bowiem m.in. takie atrakcje, jak:

Centrum Wellness (usytuowany w gotyckich podziemiach basen z gejzerem, przeciwprądami, masażem podwodnym bocznym oraz płaszczem wodnym do masażu pleców, kompleks saun: sauna parowa, sucha i na podczerwień i jacuzzi)
SPA św. Katarzyny – bogaty wybór ekskluzywnych ceremonii, orientalnych rytuałów, zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało, masaży i kąpieli relaksacyjnych
Wypożyczalnia kijków do nordic walkingu
Biblioteka Cafe z bogatym księgozbiorem – największą atrakcją są wydania dzieł Ignacego Krasickiego z początku XIX w.
Przystań nad rzeką Łyną – spływy kajakowe, wycieczki łódką po zamkowej fosie
Obserwatorium astronomiczne i regularne spotkania z astronomami
Wieża widokowa

DLA NAJMŁODSZYCH
Biskup Krasicki zasłynął w polskiej literaturze jako jeden z najwybitniejszych twórców bajek – nic zatem dziwnego, że w hotelu jego imienia dzieci są szczególnie mile widziane. Na życzenie dostępne są wszelkie niezbędne udogodnienia dla rodzin, zaś w chwilach wolnych od zwiedzania zamkowych korytarzy małe urwisy mogą wyszaleć się w specjalnym Mini Klubie. W sezonie wakacyjnym oraz podczas długich weekendów organizowane są również profesjonalne animacje.
JEDZENIE I PICIE
Klimatyczna hotelowa restauracja mieści się w pieczołowicie odrestaurowanych piwnicach. Miłośników historii zainteresuje z pewnością fakt, że część podłóg jest przeszklona i można przez nie oglądać pozostałości starych murów, odkryte podczas budowy hotelu. Autorska kuchnia Krzysztofa Mazurka (jednego z czołowych polskich specjalistów od kuchni myśliwskiej oraz… sosów) zainspirowana jest dawnymi recepturami z regionu, które jednak poddane zostały oryginalnej, często zaskakującej metamorfozie. W menu można zatem znaleźć zarówno tradycyjne warmińskie przysmaki, jak i wyrafinowane specjały rodem z całego świata. Do dyspozycji gości jest również lobby bar, ogródek letni na dziedzińcu oraz stylowa winiarnia z salą klubową.
Czytaj więcej

Udogodnienia

 • Recepcja czynna całą dobę
 • Bar
 • Parking dla rowerów
 • Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych
 • Bezpłatny Internet Wi-Fi
 • Jacuzzi
 • Basen kryty
 • Winda
 • Przechowalnia bagaży
 • Hotel dla niepalących
 • Płatny parking w hotelu
 • Możliwość przyjazdu z pupilem
 • Restauracja
 • Room service
 • Sauna
 • Spa

Pokoje

Pokaż wszystkie pokoje
Pokój 2-osobowy z niewielkimi skosami

Pokój 2-osobowy z niewielkimi skosami

Pokój o powierzchni 16 m kw. z 1 łóżkiem podwójnym lub 2 łóżkami pojedynczymi, usytuowany na drugim, najwyższym piętrze w barokowej części hotelu albo na czwartym najwyższym piętrze w części gotyckiej, z niewielkimi skosami; pokoje tego typu posiadają widok na fosę hotelową lub na dziedziniec hotelowy.
 • Prywatna łazienka
 • Prysznic
 • Sejf
 • TV
 • Zestaw kosmetyków
 • Zestaw do parzenia kawy i herbaty
 • Darmowe Wi-Fi
Pokój 2-osobowy w części bramnej lub wieży zegarowej

Pokój 2-osobowy w części bramnej lub wieży zegarowej

Pokój o powierzchni do 18 m kw. z 1 łóżkiem podwójnym lub 2 łóżkami pojedynczymi; pokoje tego typu znajdują się w bramnej części hotelu oraz w wieży hotelowej, do pokoi na wyższych kondygnacjach nie dojeżdża bezpośrednio winda (dwa, trzy lub cztery piętra należy przejść schodami); pokoje posiadają widok na fosę hotelową oraz na dziedziniec hotelowy, z najwyżej położonych pokoi rozpościera się najlepszy widok na miasto.
 • Prywatna łazienka
 • Prysznic
 • Sejf
 • TV
 • Zestaw kosmetyków
 • Zestaw do parzenia kawy i herbaty
 • Darmowe Wi-Fi

Lidzbark Warmiński

Na zamku: doskonale zachowany Zamek Biskupów Warmińskich to jeden z najcenniejszych zabytków architektury gotyckiej w naszym kraju. Nazywany bywa „małym Wawelem” – nie tylko ze względu na otoczony krużgankami dziedziniec, ale również liczbę słynnych osobistości, które gościł na przestrzeni wieków. Bawili tu m.in. Mikołaj Kopernik, papież Pius II, Jan Dantyszek, Jan Olbracht, Zygmunt III Waza, car Paweł I, Napoleon Bonaparte i oczywiście Ignacy Krasicki.

W Ornecie: odległe o ok. 35 km miasteczko szczyci się jednym z najpiękniejszych kościołów bazylikowych w Polsce. XIV-wieczna świątynia św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty zachwyca nie tylko wspaniałą architekturą, ale też trójkondygnacyjnym ołtarzem z wielkimi złoconymi figurami. Warto zobaczyć również gotycki ratusz z najstarszym dzwonem na Warmii (z 1384 r.).

W Reszlu: zabytkowe miasto Biskupów Warmińskich to pierwsza polska miejscowość, która przystąpiło do ruchu Cittaslow, zrzeszającego miejsca przywiązane do lokalnych tradycji i promujące „dobre życie” bez pośpiechu. Można tu nie tylko odrobinę zwolnić tempo, ale też podziwiać m.in. gotycki zamek, kościół farny św. Piotra i Pawła, gotyckie mosty oraz wiele urokliwych kamieniczek.

Na wodzie: łączące się w sercu Lidzbarka rzeki Łyna i Symsarna to popularne szlaki kajakowe. Obydwie prowadzą przez kilka malowniczych jezior, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność mijanych po drodze krajobrazów.


Lokalizacja

500 m od Wysokiej Bramy
800 m od Zamku Biskupów Warmińskich
1,1 km od Dworca PKP
48 km od Olsztyna

card

HOTEL KRASICKI HISTORY & SPA

DLACZEGO WARTO?
Na liście najpiękniejszych gotyckich zamków naszego kraju warownia w Lidzbarku Warmińskim znajduje się w ścisłej czołówce. A przy tym może się pochwalić naprawdę pasjonującą historią. Na przestrzeni wieków bywali tu m.in. Mikołaj Kopernik, Jan Dantyszek, Zygmunt III Waza, Jan Olbracht, car Paweł I czy sam Napoleon Bonaparte, a ostatnim przed rozbiorami gospodarzem lidzbarskich włości był słynny poeta i bajkopisarz Ignacy Krasicki. To właśnie jego imię nosi jeden z najbardziej niezwykłych polskich hoteli, otwarty w 2011 r. na przylegających do zamku terenach zabytkowego podzamcza. Oryginalna koncepcja architektoniczna, zakładająca gruntowną renowację kilkusetletnich murów i tchnięcie w nie nowego życia dzięki harmonijnemu połączeniu z nowoczesnym designem zachwyciła nie tylko gości, ale też specjalistów z branży – najlepszym dowodem jest konkurs International Hotel Awards, w którym Hotel Krasicki History & Spa **** wygrał najpierw edycję polską, następnie europejską, a na końcu światową.
Urzeka już samo położenie – w sercu Lidzbarka Warmińskiego – miasta od wieków określanego Perłą Warmii, w cieniu potężnego zamku, wśród zieleni, w widłach rzek Łyny i Symsarny. Jednak dopiero dopracowane w najdrobniejszych szczegółach wnętrza decydują o wyjątkowości tego miejsca. Labirynt korytarzy prowadzi gości do dwóch skrzydeł – gotyckiego i barokowego – urządzonych zgodnie z prawidłami każdego z tych stylów. W pierwszym znajdziesz zatem surowe ceglane ściany i drewniane meble nawiązujące do średniowiecznego wzornictwa. Drugie kusi przepychem, licznymi zdobieniami i luksusowym wyposażeniem. Mieszczą się tu pokoje i apartamenty – każdy z łazienką, telewizorem HD, telefonem, minibarem, czajnikiem elektrycznym i bezprzewodowym dostępem do Internetu. Najbardziej wymagający goście mogą zatrzymać się w indywidualnie urządzonych pokojach typu Junior Suite lub apartamentach, z których każdy posiada własną nazwę, będącą hołdem dla dawnych mieszkańców zamku. Gościli tu m.in. król Leszczyński, Zygmunt III Waza, Jan Zygmunt Hohenzollern, car Paweł I Romanow… Oddawali się tu oni, uciechom ciała i duszy – podziwiali przyrodę, obserwowali warmińskie niebo, pili wykwintne wino, słuchali koncertów, debatowali, czytali… Dziś, czynią to goście Hotelu Krasicki History & SPA ****.
ATRAKCJE OBIEKTU
Wyjątkowość hotelu nie kończy się bynajmniej na architekturze – również lista dostępnych atrakcji zdecydowanie odbiega od tego, co oferuje większość obiektów podobnej klasy. Możesz mieć pewność, że czeka Cię tu niejedno zaskoczenie. Do dyspozycji gości przygotowano bowiem m.in. takie atrakcje, jak:

Centrum Wellness (usytuowany w gotyckich podziemiach basen z gejzerem, przeciwprądami, masażem podwodnym bocznym oraz płaszczem wodnym do masażu pleców, kompleks saun: sauna parowa, sucha i na podczerwień i jacuzzi)
SPA św. Katarzyny – bogaty wybór ekskluzywnych ceremonii, orientalnych rytuałów, zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało, masaży i kąpieli relaksacyjnych
Wypożyczalnia kijków do nordic walkingu
Biblioteka Cafe z bogatym księgozbiorem – największą atrakcją są wydania dzieł Ignacego Krasickiego z początku XIX w.
Przystań nad rzeką Łyną – spływy kajakowe, wycieczki łódką po zamkowej fosie
Obserwatorium astronomiczne i regularne spotkania z astronomami
Wieża widokowa

DLA NAJMŁODSZYCH
Biskup Krasicki zasłynął w polskiej literaturze jako jeden z najwybitniejszych twórców bajek – nic zatem dziwnego, że w hotelu jego imienia dzieci są szczególnie mile widziane. Na życzenie dostępne są wszelkie niezbędne udogodnienia dla rodzin, zaś w chwilach wolnych od zwiedzania zamkowych korytarzy małe urwisy mogą wyszaleć się w specjalnym Mini Klubie. W sezonie wakacyjnym oraz podczas długich weekendów organizowane są również profesjonalne animacje.
JEDZENIE I PICIE
Klimatyczna hotelowa restauracja mieści się w pieczołowicie odrestaurowanych piwnicach. Miłośników historii zainteresuje z pewnością fakt, że część podłóg jest przeszklona i można przez nie oglądać pozostałości starych murów, odkryte podczas budowy hotelu. Autorska kuchnia Krzysztofa Mazurka (jednego z czołowych polskich specjalistów od kuchni myśliwskiej oraz… sosów) zainspirowana jest dawnymi recepturami z regionu, które jednak poddane zostały oryginalnej, często zaskakującej metamorfozie. W menu można zatem znaleźć zarówno tradycyjne warmińskie przysmaki, jak i wyrafinowane specjały rodem z całego świata. Do dyspozycji gości jest również lobby bar, ogródek letni na dziedzińcu oraz stylowa winiarnia z salą klubową.