Hotel Zamek Kliczków

Travelist ulubiona oferta
Kliczków, Dolnośląskie
4.6
/5
(Znakomity)
Cena w obiekcie:

562

Cena Travelist:

od 322

/ 2 os.

Hotel Zamek KliczkówKliczków, Dolnośląskie
Cena w obiekcie:

562

Cena Travelist:

od 322

/ 2 os.

Baśniowy relaks w zamkowym spa

Imponująca rezydencja pośród Borów Dolnośląskich, uznana za najlepszy hotel zamkowy w Polsce – wyżywienie, basen, sauna oraz zniżka do SPA w cenie

Im dłużej tym taniej: w przypadku rezerwacji pobytu na min. 4 noce płacisz za każdą noc 5% mniej niż przy pobytach na 2 noce (zniżki naliczają się automatycznie po wybraniu dat w kalendarzu)

Dostępna opcja bezpłatnej anulacji

 • Zarezerwuj pobyt z możliwością anulowania rezerwacji
 • Odwołaj rezerwację w razie zmiany planów
 • Otrzymaj zwrot 100% wpłaconej kwoty w środkach Travelist na kolejne podróże - środki są ważne przez 12 miesięcy
free cancellation

Co możesz otrzymać w ramach tej oferty?

Wybierz daty w kalendarzu i sprawdź, co dokładnie zawiera Twój pakiet

 • BEZPŁATNA ANULACJA I ZWROT W ŚRODKACH TRAVELIST – możliwość anulowania rezerwacji w terminie do 7 dni przed datą przyjazdu (dot. pakietów o nazwie „MOŻLIWOŚĆ BEZPŁATNEJ ANULACJI”). Zwrot wpłaconej kwoty nastąpi w Środkach Travelist. Więcej informacji w sekcji „Warunki”, po kliknięciu w „Warunki Rezygnacji”.
 • Zakwaterowanie
 • Codzienne śniadania i obiadokolacje (zupa, danie główne, deser; bez napojów) podawane w formie minikarty menu. W wypadku specjalnych wymogów żywieniowych (diety, alergii, etc.) prosimy o kontakt z hotelem przed dokonaniem rezerwacji.
 • Nielimitowany dostęp do basenu, sauny oraz siłowni
 • 10% zniżki na zabieg SPA
 • Dostęp do Internetu

Cena nie zawiera

 • Napojów do obiadokolacji
 • obiadokolacji dla dzieci do lat 2
 • opłaty za parking - 20 zł/doba/auto – płatność na miejscu w obiekcie
 • Zagroda Książęca na terenie Folwarku Książęcego – Wstęp:15PLN/os. dorosła, 10PLN/dziecko
 • Możliwość Zwiedzania Zamku z przewodnikiem wraz z Muzeum Średniowiecza – 40PLN/os dorosła, 25PLN/dziecko, -20% rabatu dla posiadaczy karty seniora
 • Opłat za pozostałe usługi w hotelu

Warto wiedzieć

Doba hotelowa
16:00 - 11:00
Dodatkowe atrakcje
- Zagroda Książęca na terenie Folwarku Książęcego: Wstęp:15PLN/os. dorosła, 10PLN/dziecko
- Możliwość Zwiedzania Zamku z przewodnikiem wraz z Muzeum Średniowiecza: 35PLN/os dorosła, 25PLN/dziecko oraz posiadacze karty seniora.
- W sezonie letnim otwarta Strefa Chillout (Dmuchańce, Beach bar)
- Galeria Sztuki na terenie Zamku Kliczków
Dzieci i dostawki
1 dziecko do lat 2 na łóżku z rodzicami gratis (ze śniadaniami; obiadokolacja za dopłatą 25 zł/doba – płatne na miejscu) w pokoju 2 os. z opcją dostawki oraz 2 osobowym.

Możliwość zakwaterowania 2 dzieci do 12 lat w pokoju Rodzinnym 2+2 (ze świadczeniami). Brak możliwości dostawek dla dzieci od 13 lat lub osób dorosłych.

Możliwość 1 dostawki dla dziecka od 3 lat lub osoby dorosłej (ze świadczeniami). Wybierz daty w kalendarzu oraz skład podróżnych, by sprawdzić aktualną cenę pobytu z dostawką

W Obiekcie obowiązują standardy ochrony małoletnich, o których mowa w ustawie z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2023 poz. 1606). W związku z powyższym, przy meldunku w Obiekcie prosimy o okazanie dokumentu tożsamości dziecka lub innego dokumentu potwierdzającego, że osoba dorosła ma prawo do sprawowania opieki na dzieckiem na terenie Obiektu (upoważnienie od rodziców dziecka lub orzeczenie sądowe).
Z pupilem
Tak, 80 zł/doba (do restauracji nie można wchodzić z pupilem)
Inne
Zamek mieści się z dala od większych miejscowości – najlepiej przyjechać własnym samochodem
W wypadku specjalnych wymogów żywieniowych (diety, alergii, etc.) prosimy o kontakt z hotelem przed dokonaniem rezerwacji

Warunki

Twoja rezerwacja jest bezpośrednią umową między Tobą a Oferentem Usług/Obiektem, dotyczącą rezerwacji pobytu zgodnie z wybraną Usługą/wybranym Obiektem. Stroną odpowiedzialną za prawidłowe wykonanie umowy jest Oferent, którego dane znajdziesz w sekcji Informacja dla konsumentów. W odniesieniu do tej rezerwacji obowiązuje Regulamin Serwisu Travelist, Regulamin Środków i Kart Podarunkowych, Regulamin Usługi Zakwaterowania oraz Warunki Rezygnacji.

Transport nie jest wliczony w cenę.

Travelist Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem al. Armii Ludowej 26, 00-609 Warszawa wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr. KRS: 0000440014, NIP: 7010359657, Regon 146394313, kapitał zakładowy: 49500PLN

Informacja dla konsumentów

Oferta pochodzi od przedsiębiorcy: Zamek Kliczków Sp. z o. o., Kliczków 8, PL6121685129 (dalej „Oferent”).

Umowa o świadczenie usług zakwaterowania jest zawierana między Państwem jako klientem a Oferentem, za pośrednictwem Travelist. Oferent, jako strona umowy, ponosi wyłączną odpowiedzialność za należyte wykonanie usługi.

Travelist jako dostawca internetowej platformy handlowej jedynie pośredniczy w zawarciu umowy z Oferentem, w tym umożliwia dokonywanie rezerwacji i płatności na rzecz Oferenta.

Travelist nie odpowiada za treść oferty ani sposób jej realizacji przez Oferenta. Jeśli w trakcie pobytu pojawią się jakiekolwiek zastrzeżenia do usług Oferenta – należy je zgłosić na miejscu w obiekcie. Obsługa Oferenta obiektu pomoże Państwu rozwiązać problem.

Wszelkie reklamacje związane z realizacją usług przez Oferenta można zgłaszać do Oferenta bezpośrednio lub za pośrednictwem Travelist na adres: kontakt@travelist.pl. Travelist następnie niezwłocznie przekaże Państwa uwagi Oferentowi. Za sposób rozpatrzenia reklamacji odpowiada Oferent.

Podmiotem odpowiedzialnym za funkcjonowanie serwisu https://travelist.pl jest Travelist. Wszelkie uwagi co do sposobu funkcjonowania serwisu i dokonywania płatności możecie Państwo zgłaszać na adres: kontakt@travelist.pl. Travelist rozpatrzy Państwa uwagi w przeciągu 14 dni od ich wpływu.

Szczegółowe informacje na temat sposobu funkcjonowania serwisu znajdziecie Państwo w Regulaminie dostępnym tutaj lub w zakładce: „Jak działamy” dostępnej tutaj.

Opinie gości

Reviews
Każdy użytkownik, który skorzystał z oferty wybranego obiektu za pośrednictwem Travelist.pl, ma możliwość dodania swojej opinii na temat zrealizowanego pobytu, wraz z oceną w skali od 1 do 5. Na stronie oferty wyświetlona zostanie zarówno ocena wystawiona przez użytkownika, jak i średnia ocena dla całego obiektu, wyliczona na podstawie wszystkich przyznanych ocen (przy min. 3 ocenach). Travelist.pl weryfikuje opinie użytkowników.

Pełny tekst Regulaminu Publikowania Opinii jest dostępny tutaj.

4,6/5
517 opinii

Najnowsze

G
Gosia, 36-45Rodzina

Już 2gi wyjazd

4/5

Szybki kontakt z obsługą klienta!

Piękny zabytkowy obiekt wynagajacy jednak odświeżenia, duże pokoje, piekna Łazienka, super basen. Na minus cena za karmienie zwierzaków w folwarku
08.07.2024
A
Aneta, 46-55Rodzina

Było przyjemnie ...ale

4/5

Plusy: Zamek Kliczków jest w pieknym miejscu, sama bryla robi wrażenie. Basen jest fajnym dodatkiem. Jedzenie bardzo dobre, dobrze doprawione.

Minusy: Standart pokoju jaķ na hotel 4 gwazdki bardzo słaby, ściany brudne niestety i porysowane, brak lodówki w pokoju, szafka na lodówke była ale tylko szafka, brak czajnika w pokoju. Ciasta serwowane niestety słabe tylko ładnie wyglądały, zakalce, biszkotowe suche. Pokój od głównej bramy słabo, bo od rana dość głośno bo albo dostawy od rana, albo wycieczki, które przyjeżdzały nawet o 24

Standart nie na 4 gwiazdkowy hotel
15.06.2024
O
Olga, 46-55Rodzina

Rodzinna wycieczka

5/5

Dobra cena, super miejsce, sprawna rezerwacja.

Obsługa bardzo miła, pokoje sprzątane, wyśmienita kuchnia - tak pysznych obiadokolacji dawno nie jadłam. Brawo dla Szefa Kuchni!
20.05.2024
O
Olga, 36-45

5/5

13.05.2024
A
Arkadiusz

5/5

18.04.2024

O hotelu

DLACZEGO WARTO?
Baśniowy, neorenesansowy hotel Zamek Kliczków, który przed laty gościł m.in. cesarza Wilhelma II, usytuowany jest na końcu wysadzanej lipami alei w małej wiosce Kliczków w samym sercu Borów Dolnośląskich. W jego wnętrzach można podziwiać elementy dekoracyjne i meble z epoki, które połączono z nowoczesnymi udogodnieniami.
Choć jasne i komfortowe pokoje stylizowane są na zamkowe komnaty, nie zapomniano w nich o zdobyczach współczesności, takich jak dostęp do Internetu czy telewizja satelitarna. W każdym pokoju znajduje się także elegancka łazienka z prysznicem. Jak przystało na królewską rezydencję, rezydencja otoczona jest romantycznym parkiem o powierzchni 80 ha, którego historia sięga końca XIX wieku. Jego największą atrakcją, niespotykaną w europejskiej architekturze krajobrazu, jest cmentarz koni.
 
ATRAKCJE OBIEKTU
W Kliczkowie - jak na tradycyjną magnacką rezydencję przystało - ogromną rolę odgrywają konie, a na gości czeka profesjonalne centrum jeździeckie. Po powrocie z konnej przejażdżki (lub przechadzki po parku) warto natomiast skusić się na jeden z licznych zabiegów kosmetycznych i terapeutycznych w zamkowym spa lub popływać we wspaniałym basenie. Zaplecze rekreacyjne posiadłości obejmuje ponadto saunę oraz salę fitness.
W Zamku Kliczków jest miejsce jedyne w swoim rodzaju – Muzeum Średniowiecza!, można je odwiedzić podczas zwiedzania Zamku z przewodnikiem, które odbywa się codziennie. Ekspozycja muzealna ukazuje fascynujące elementy okresu średniowiecza, które nie są wszystkim powszechnie znane… Wystawa militariów pozwala zwiedzającym zdobyć wiedzę o tajnikach dawnej sztuki zbrojnej, wojennej oraz o średniowiecznych sztukach walki.
Kolejną fantastyczną atrakcją jest Zagroda Książęca znajdująca się na terenie Folwarku Książęcego. Zagroda Książęca pełni funkcję dydaktyczną – przybliżając i umożliwiając obcowanie ze zwierzętami. Wizyta w tym miejscu to idealny pomysł na spędzenie rodzinnego popołudnia!
 
DLA NAJMŁODSZYCH
W hotelu Zamek Kliczków nie zapomniano także o dzieciach. Specjalnie z myślą o nich przygotowano plac zabaw z huśtawką i piaskownicą. Całe rodziny mogą także wziąć udział w specjalnych grach plenerowych, podczas których mają okazję poznawać lokalne tradycje i kulturę, a w nagrodę odnaleźć skarb.
 
JEDZENIE I PICIE
Restauracja w hotelu Zamek Kliczków to piękne sale, w których unosi się aromat ziół, grzybów i dziczyzny z okolicznych lasów. Oprócz tego w zamku mieści się bar, w sezonie letnim Beach Bar oraz kawiarnia , gdzie można odpocząć przy kieliszku wina.
Zachęcamy również do skorzystania z oferty Manufaktury Pizzy & Podpłomyka, która znajduje się w Folwarku Książęcym. W Manufakturze mamy dla Państwa naszą autorską Spiżarnie Folwarczną. Znajdą tutaj Państwo szeroki wybór miodów, zarówno tych tradycyjnych jak i z dodatkami, m.in. z kurkumą, płatkami róż, maliną, imbirem, przyprawami korzennymi czy ze szpinakiem, jak również wyroby miodopochodne – świece, propolis, pyłek pszczeli. A ponadto szeroki wybór oliw smakowych – z tymiankiem, czosnkiem czy cytryną, które znajdą zastosowanie w każdej kuchni. Stale poszerzamy asortyment, tak aby sprostać wymaganiom każdego konesera. Produkty, które prezentujemy to przede wszystkim produkty ekologiczne, czerpiące z regionu to co najlepsze. Naszym największym skarbem są wyroby z zaprzyjaźnionych pasiek oraz od lokalnych rolników i gospodarzy.
Czytaj więcej

Udogodnienia

 • Recepcja czynna całą dobę
 • Bar
 • Parking dla rowerów
 • Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych
 • Bezpłatny Internet Wi-Fi
 • Siłownia
 • Basen kryty
 • Winda
 • Hotel dla niepalących
 • Możliwość przyjazdu z pupilem
 • Plac zabaw dla dzieci
 • Restauracja
 • Room service
 • Sauna
 • Spa

Pokoje

Pokaż wszystkie pokoje
Pokój 2-osobowy z opcją płatnej dostawki

Pokój 2-osobowy z opcją płatnej dostawki

Stylowy pokój w zamku z 1 łóżkiem podwójnym lub 2 pojedynczymi.
 • Prywatna łazienka
 • Prysznic
 • TV
 • Darmowe Wi-Fi
Pokój 2-osobowy

Pokój 2-osobowy

Stylowy pokój w zamku z 1 łóżkiem podwójnym lub 2 pojedynczymi.
 • Prywatna łazienka
 • Prysznic
 • TV
 • Darmowe Wi-Fi

Kliczków

W najbliższej okolicy: Do gminy Osiecznica przyciąga turystów nie tylko Zamek Kliczków, ale także zalew na Kwisie tuż obok imponującej elektrowni wodnej oraz ukryte pośród gęstych lasów jeziora.
Na łonie przyrody: Najciekawsze miejsca w pobliskim Przemkowskim Parku Krajobrazowym to Stawy Przemkowskie, Przemkowskie Bagno, Buczyna Szprotawsko-Piotrowicka, Torfowisko Borówki oraz rozległe wrzosowiska. Większość terenów parku wchodzi w skład obszaru Natura 2000, co najlepiej świadczy o jego walorach przyrodniczych.
Do sąsiadów: nie więcej niż godzina jazdy dzieli Kliczków od Görlitz - jednego z najpiękniejszych miast wschodnich Niemiec, położonego tuż za polską granicą. Z racji braku zniszczeń wojennych zachował się tu niemal nienaruszony średniowieczny układ przestrzenny, a zabytki ze wszystkich epok - jak XV-wieczny kościół św. Piotra i Pawła, Stary i Nowy Ratusz, renesansowe i barokowe kamienice czy górujący nad Nysą Waidhaus - zrobią wrażenie nie tylko na historykach sztuki.


Lokalizacja

400 m od rzeki Kwisy
1,3 km od kościoła pw. Trzech Króli
1,4 km od Domu Geologa Wernera
2 km od kąpieliska Błękitka
12 km od Zakładów Ceramicznych Bolesławiec
25 km do Pałacu Brunów
25 km od zamku w Gościszowie
32 km od Muzeum Browarnictwa Ziemi Lwóweckiej
43 km od kompleksu militarnego Raj Eksploratorów w Wiechlicach
 
W ile czasu dojedziesz samochodem? 
Wrocław – 1 godz. 50 min, Katowice – 3 godz., Poznań – 3 godz., Łódź – 3 godz. 30 min, Warszawa – 4 godz. 40 min

card

HOTEL ZAMEK KLICZKÓW

DLACZEGO WARTO?
Baśniowy, neorenesansowy hotel Zamek Kliczków, który przed laty gościł m.in. cesarza Wilhelma II, usytuowany jest na końcu wysadzanej lipami alei w małej wiosce Kliczków w samym sercu Borów Dolnośląskich. W jego wnętrzach można podziwiać elementy dekoracyjne i meble z epoki, które połączono z nowoczesnymi udogodnieniami.
Choć jasne i komfortowe pokoje stylizowane są na zamkowe komnaty, nie zapomniano w nich o zdobyczach współczesności, takich jak dostęp do Internetu czy telewizja satelitarna. W każdym pokoju znajduje się także elegancka łazienka z prysznicem. Jak przystało na królewską rezydencję, rezydencja otoczona jest romantycznym parkiem o powierzchni 80 ha, którego historia sięga końca XIX wieku. Jego największą atrakcją, niespotykaną w europejskiej architekturze krajobrazu, jest cmentarz koni.
 
ATRAKCJE OBIEKTU
W Kliczkowie - jak na tradycyjną magnacką rezydencję przystało - ogromną rolę odgrywają konie, a na gości czeka profesjonalne centrum jeździeckie. Po powrocie z konnej przejażdżki (lub przechadzki po parku) warto natomiast skusić się na jeden z licznych zabiegów kosmetycznych i terapeutycznych w zamkowym spa lub popływać we wspaniałym basenie. Zaplecze rekreacyjne posiadłości obejmuje ponadto saunę oraz salę fitness.
W Zamku Kliczków jest miejsce jedyne w swoim rodzaju – Muzeum Średniowiecza!, można je odwiedzić podczas zwiedzania Zamku z przewodnikiem, które odbywa się codziennie. Ekspozycja muzealna ukazuje fascynujące elementy okresu średniowiecza, które nie są wszystkim powszechnie znane… Wystawa militariów pozwala zwiedzającym zdobyć wiedzę o tajnikach dawnej sztuki zbrojnej, wojennej oraz o średniowiecznych sztukach walki.
Kolejną fantastyczną atrakcją jest Zagroda Książęca znajdująca się na terenie Folwarku Książęcego. Zagroda Książęca pełni funkcję dydaktyczną – przybliżając i umożliwiając obcowanie ze zwierzętami. Wizyta w tym miejscu to idealny pomysł na spędzenie rodzinnego popołudnia!
 
DLA NAJMŁODSZYCH
W hotelu Zamek Kliczków nie zapomniano także o dzieciach. Specjalnie z myślą o nich przygotowano plac zabaw z huśtawką i piaskownicą. Całe rodziny mogą także wziąć udział w specjalnych grach plenerowych, podczas których mają okazję poznawać lokalne tradycje i kulturę, a w nagrodę odnaleźć skarb.
 
JEDZENIE I PICIE
Restauracja w hotelu Zamek Kliczków to piękne sale, w których unosi się aromat ziół, grzybów i dziczyzny z okolicznych lasów. Oprócz tego w zamku mieści się bar, w sezonie letnim Beach Bar oraz kawiarnia , gdzie można odpocząć przy kieliszku wina.
Zachęcamy również do skorzystania z oferty Manufaktury Pizzy & Podpłomyka, która znajduje się w Folwarku Książęcym. W Manufakturze mamy dla Państwa naszą autorską Spiżarnie Folwarczną. Znajdą tutaj Państwo szeroki wybór miodów, zarówno tych tradycyjnych jak i z dodatkami, m.in. z kurkumą, płatkami róż, maliną, imbirem, przyprawami korzennymi czy ze szpinakiem, jak również wyroby miodopochodne – świece, propolis, pyłek pszczeli. A ponadto szeroki wybór oliw smakowych – z tymiankiem, czosnkiem czy cytryną, które znajdą zastosowanie w każdej kuchni. Stale poszerzamy asortyment, tak aby sprostać wymaganiom każdego konesera. Produkty, które prezentujemy to przede wszystkim produkty ekologiczne, czerpiące z regionu to co najlepsze. Naszym największym skarbem są wyroby z zaprzyjaźnionych pasiek oraz od lokalnych rolników i gospodarzy.