-31%
8,6 /10

Średnia ocena (43 opinie)

98%

naszych gości poleca ten hotel

Znakomity

Atrakcje okolicy

W solnym świecie: wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO kopalnia soli w Wieliczce to jeden z najsłynniejszych zabytków nie tylko Polski, ale całej Europy – rocznie odwiedza ją ponad milion turystów. Ale trudno się dziwić, skoro na unikalne podziemne miasto składa się łącznie ponad 300 km korytarzy i 3 tys. komór. Co prawda dla zwiedzających dostępne jest tylko 3,5 km, ale to, co można zobaczyć po drodze, zapiera dech w piersiach.
Na powierzchni: Wieliczka to nie tylko kopalnia – w urokliwym miasteczku warto zobaczyć również Zamek Żupny, XIV-wieczny kościół św. Klemensa z dzwonnicą ufundowaną przez Jana III Sobieskiego po zwycięstwie nad Turkami, barokowy klasztor franciszkanów oraz drewniany kościółek św. Sebastiana z końca XVI w. z polichromiami autorstwa Włodzimierza Tetmajera.
Królewskie miasto: największą atrakcją pobliskich Niepołomic jest wzniesiony przez Kazimierza Wielkiego, a następnie wielokrotnie przebudowywany Zamek Królewski. Wokół zamkowych murów warto zobaczyć ponadto kolejną pamiątkę po królu, który „zostawił Polskę murowaną”, czyli XIV-wieczny kościół pw. Dziesięciu Tysięcy Męczenników. Spacer najlepiej zaś zakończyć na zabytkowym Rynku.
Gród Kraka: wystarczy mniej niż pół godziny jazdy, by zagłębić się w malowniczych uliczkach krakowskiego Starego Miasta. Tam zaś niemal za każdym rogiem kryją się fascynujące zabytki i inne atrakcje – od Kościoła Mariackiego i Wzgórza Wawelskiego po słynny Zaułek Niewiernego Tomasza i tętniące życiem knajpki Kazimierza.

Lokalizacja

Odległość od punktów orientacyjnych:
3 km od Kopalni Soli w Wieliczce
4,5 km od Wieliczki
6 km od Krakowa

 

Ile czasu zajmie Ci dojazd samochodem?
Katowice – 1 godz.; Zakopane – 1 godz. 45 min; Wrocław – 2 godz. 50 min; Warszawa – 4 godz.

Sprawdź jak długo zajmie Ci podróż samochodem

Hotel Koral ***
Przebieczany 432
32-020 WIELICZKA
Polska
Zobacz na większej mapie
Oferta prezentowana przez:
HOTEL KORAL
PRZEBIECZANY 432
32-020 WIELICZKA
Polska
NIP: 6792189506

Hotel Koral ***, WIELICZKA Hotel Koral ***, WIELICZKA 4 43 179
Używamy plików Cookies, aby optymalizować naszą witrynę. Możesz zaktualizować ustawienia przeglądarki, jeśli nie wyrażasz na to zgody.
Polityka plików Cookies