Hotel Pietrak

Travelist ulubiona oferta
Gniezno, Wielkopolskie
4.5
/5
(Znakomity)
Cena w obiekcie:

488

Cena Travelist:

od 380

/ 2 os.

Hotel PietrakGniezno, Wielkopolskie
Cena w obiekcie:

488

Cena Travelist:

od 380

/ 2 os.

Baza wypadowa w dawnej stolicy Polski

Baza w jednej z XVII-wiecznych kamienic przy gnieźnieńskiej starówce – wyżywienie oraz Wi-Fi w cenie!

Co możesz otrzymać w ramach tej oferty?

Wybierz daty w kalendarzu i sprawdź, co dokładnie zawiera Twój pakiet

 • Zakwaterowanie
 • Śniadania i obiadokolacje
 • Wi-Fi

Cena nie zawiera

 • Opłaty za parking - 30 zł/auto/doba
 • Opłat za pozostałe usługi w hotelu
 • OFERTA BEZZWROTNA – brak możliwości anulowania rezerwacji

Warto wiedzieć

Doba hotelowa
14:00 - 12:00
Dzieci i dostawki
1 dziecko do lat 3 na łóżku z rodzicami – gratis (ze świadczeniami).

W pokoju 2 os. brak możliwości dostawek.

W apartamencie 2-osobowym oraz studio 2-osobowym dostawki dla starszych dzieci płatne. Wybierz daty w kalendarzu oraz skład podróżnych, by sprawdzić aktualną cenę pobytu z dostawką.

W Obiekcie obowiązują standardy ochrony małoletnich, o których mowa w ustawie z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2023 poz. 1606). W związku z powyższym, przy meldunku w Obiekcie prosimy o okazanie dokumentu tożsamości dziecka lub innego dokumentu potwierdzającego, że osoba dorosła ma prawo do sprawowania opieki na dzieckiem na terenie Obiektu (upoważnienie od rodziców dziecka lub orzeczenie sądowe).
Z pupilem
Za opłatą.
Parking
Za opłatą - 30 zł/auto/doba.

Warunki

Twoja rezerwacja jest bezpośrednią umową między Tobą a Oferentem Usług/Obiektem, dotyczącą rezerwacji pobytu zgodnie z wybraną Usługą/wybranym Obiektem. Stroną odpowiedzialną za prawidłowe wykonanie umowy jest Oferent, którego dane znajdziesz w sekcji Informacja dla konsumentów. W odniesieniu do tej rezerwacji obowiązuje Regulamin Serwisu Travelist, Regulamin Środków i Kart Podarunkowych, Regulamin Usługi Zakwaterowania oraz Warunki Rezygnacji.

Transport nie jest wliczony w cenę.

Travelist Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem al. Armii Ludowej 26, 00-609 Warszawa wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr. KRS: 0000440014, NIP: 7010359657, Regon 146394313, kapitał zakładowy: 49500PLN

Informacja dla konsumentów

Oferta pochodzi od przedsiębiorcy: Pietrak Hotel SP. J., Chrobrego 3, PL7841004974 (dalej „Oferent”).

Umowa o świadczenie usług zakwaterowania jest zawierana między Państwem jako klientem a Oferentem, za pośrednictwem Travelist. Oferent, jako strona umowy, ponosi wyłączną odpowiedzialność za należyte wykonanie usługi.

Travelist jako dostawca internetowej platformy handlowej jedynie pośredniczy w zawarciu umowy z Oferentem, w tym umożliwia dokonywanie rezerwacji i płatności na rzecz Oferenta.

Travelist nie odpowiada za treść oferty ani sposób jej realizacji przez Oferenta. Jeśli w trakcie pobytu pojawią się jakiekolwiek zastrzeżenia do usług Oferenta – należy je zgłosić na miejscu w obiekcie. Obsługa Oferenta obiektu pomoże Państwu rozwiązać problem.

Wszelkie reklamacje związane z realizacją usług przez Oferenta można zgłaszać do Oferenta bezpośrednio lub za pośrednictwem Travelist na adres: kontakt@travelist.pl. Travelist następnie niezwłocznie przekaże Państwa uwagi Oferentowi. Za sposób rozpatrzenia reklamacji odpowiada Oferent.

Podmiotem odpowiedzialnym za funkcjonowanie serwisu https://travelist.pl jest Travelist. Wszelkie uwagi co do sposobu funkcjonowania serwisu i dokonywania płatności możecie Państwo zgłaszać na adres: kontakt@travelist.pl. Travelist rozpatrzy Państwa uwagi w przeciągu 14 dni od ich wpływu.

Szczegółowe informacje na temat sposobu funkcjonowania serwisu znajdziecie Państwo w Regulaminie dostępnym tutaj lub w zakładce: „Jak działamy” dostępnej tutaj.

Opinie gości

Reviews
Każdy użytkownik, który skorzystał z oferty wybranego obiektu za pośrednictwem Travelist.pl, ma możliwość dodania swojej opinii na temat zrealizowanego pobytu, wraz z oceną w skali od 1 do 5. Na stronie oferty wyświetlona zostanie zarówno ocena wystawiona przez użytkownika, jak i średnia ocena dla całego obiektu, wyliczona na podstawie wszystkich przyznanych ocen (przy min. 3 ocenach). Travelist.pl weryfikuje opinie użytkowników.

Pełny tekst Regulaminu Publikowania Opinii jest dostępny tutaj.

4,5/5
19 opinii

Najnowsze

J
Justyna, 36-45Rodzina

Wakacje

5/5

Kiepskie pokoje,daleko od reklamowanych 4gwiazdek... Basen to raczej większa wanna... Jedzenie smaczne,niestety mało urozmaicone. Lokalizacja świetna,w samym centrum miasta.

Słabe pokoje
15.08.2022
D
Dariusz, KoszalinRodzina

Znakomity

4/5

22.11.2021
K
KrzysztofRodzina

Krzysztof

4/5

Wady bo łatwiej . Deska w ubikacji "pływająca". Smród z kanalizacji w łazience. Niebezpieczne i strome schody wewnątrz. Jakuzzi hotelowe uszkodzone. Brak wody do picia w pomieszczeniu odpoczynku po saunie. Personel nie egzekwuje wymogu noszenia masek przez gości.
14.11.2021
A
Anonimowy gośćseniors

Opinia

4/5

09.10.2021
M
MariuszPara

Udany pobyt w Gnieźnie

4/5

Bardzo dobra lokalizacja. Parking blisko hotelu. Sauna załączana na życzenie. Obiadokolacje ze skróconego menu, ale OK. Jedyne do czego można by się przyczepić to dosyć monotonne śniadania i lekko wysuszone produkty. Poza tym wszystko było w porządku.
30.09.2021

O hotelu

DLACZEGO WARTO?
Usytuowany w osiemnastowiecznej kamienicy gnieźnieńskiej starówki kompleks hotelowo-gastronomiczny Pietrak**** to idealna baza na weekendowy wypad do zwiedzania pierwszej stolicy Polski. Wszystkie najważniejsze zabytki znajdują się w zasięgu kilku kilometrów, do których możemy dojść spacerem przy okazji podziwiając architekturę miasta.  Hotelowe wnętrza odwołują się do tradycji Gniezna, pozwalając gościom poczuć historyczny klimat okolicy.
Hotel oferuje zakwaterowanie w klasycznie urządzonych pokojach. W każdym z nich znajduje się telewizor, telefon oraz Wi-Fi. Wybrane pokoje posiadają również klimatyzację, minibary oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty.
 
ATRAKCJE OBIEKTU
Sauna parowa
Minibasen z masażem wodnym
Jacuzzi
Oferta masaży z możliwością zamówienia do pokoju hotelowego
 
JEDZENIE I PICIE
W hotelu znajdują się 3 restauracje:
Fabryka Nalewek B.Kasprowicza
Książęca
Rycerska
 
PONADTO
Herbaciarnia na wiszących ogrodach
Grill-bar
PUB (naprzeciw głównego wejścia do hotelu)
Czytaj więcej

Udogodnienia

 • Recepcja czynna całą dobę
 • Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych
 • Bezpłatny Internet Wi-Fi
 • Płatny parking w hotelu
 • Możliwość przyjazdu z pupilem
 • Restauracja
 • Sauna

Pokoje

Pokaż wszystkie pokoje
Apartament 2-osobowy z opcją dostawki

Apartament 2-osobowy z opcją dostawki

Apartament z salonem z łóżkiem podwójnym lub pojedynczym.
Wybrane pokoje posiadają również klimatyzację oraz zestaw do parzenia kawy czy herbaty.
 • Prywatna łazienka
 • Prysznic
 • TV
 • Balkon
 • Darmowe Wi-Fi
Pokój 2-osobowy

Pokój 2-osobowy

Pokój z jednym łóżkiem podwójnym lub dwoma pojedynczymi.
 • Prywatna łazienka
 • Prysznic
 • TV
 • Darmowe Wi-Fi

Gniezno

Katedra Gnieźnieńska – koronowali się w niej Bolesław Chrobry, Władysław Jagiełło, Jan Olbracht, Zygmunt III Waza. To jeden z najwspanialszych i najcenniejszych zabytków Polski. To miejsce, które niesie ze sobą mnóstwo historii, warto poznać, zwiedzając teren katedry. Co ciekawe, Biblioteka Katedralna posiada w swych zbiorach najstarszą książkę ziem polskich.

Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej – od 1991 roku muzeum, znajdujące się na historycznym Wzgórzu Lecha, prezentuje zwiedzającym niezwykłe eksponaty pochodzące ze Skarbca Katedralnego. Są to między innymi Kielich św. Wojciecha, Kielich Królewski oraz bezcenne relikwiarze: św. Urszuli, św. Barbary, św. Gereona oraz relikwiarz w formie krzyża Jakuba z Sienna, a także ponad 70 innych obiektów z okresu od X do XVIII wieku.

Muzeum Początków Państwa Polskiego – gdzie indziej mogłoby mieścić się to muzeum, jak nie w kolebce polskiej państwowości? Eksponaty nie tylko przybliżą nam to, jak powstało nasze państwo, ale co się z nim działo na przestrzeni lat. Wyjątkowe miejsce, które jest obowiązkowym elementem wycieczki po dawnej stolicy Polski.

Trakt Królewski - czyli trasa łącząca najciekawsze zabytki i miejsca Gniezna. Posągi 5 pierwszych królów Polski, postaci z 2 piastowskich legend, 4 edukacyjne makiety oraz 8 tablic informacyjnych i 3 interaktywne infokioski utworzyły w 2018 roku nowy szlak turystyczny w Pierwszej Stolicy Polski. „Przewodnikiem” pomiędzy poszczególnymi elementami Traktu Królewskiego w Gnieźnie jest 15 rzeźb królików, nawiązujących do najważniejszych momentów i postaci z dziejów miasta. Poznać historie, do których nawiązują poszczególne elementy szlaku, turysta może również samodzielnie: pomóc w tym może bezpłatny przewodnik, dostępny w Informacji Turystycznej, lub bezpłatna aplikacja „Królika Goń” , dostępna na telefony z Androidem lub iOS. Trakt Królewski to idealna atrakcja na weekendowy wypad z rodziną.

Z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, w Starym Ratuszu powstał Dom Powstańca Wielkopolskiego. Jest to miejsce symboliczne, gdyż to właśnie tutaj, patrząc z okien Starego Ratusza, 28 grudnia 1918 roku rozpoczęło się Powstanie Wielkopolskie w Gnieźnie. Oprócz stworzenia nowej wystawy stałej z wykorzystaniem multimediów, która w programie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wpisała się jako miejsce pamięci, powstała także sala edukacyjna. Idąc z duchem czasu postanowiliśmy nie zapomnieć o najmłodszych, kładąc tym samym duży nacisk na edukację i popularyzowanie wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Projekt zakłada również częściową dygitalizację zbiorów i ich udostępnienie w formie cyfrowej, opracowanie materiałów tekstowych, graficznych i filmowych popularyzujących wiedzę o powstaniu. Otwarciu nowej wystawy towarzyszyć będzie szereg działań edukacyjnych i kulturalnych wpisujących się w obchody 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego.


Lokalizacja

Bazylika Prymasowska Sanktuarium św. Wojciecha – 350 m
Muzeum Archidecezji Gnieźnieńskiej – 400 m
Gniezno PKP – 900 m
Park Miejski im. Władysława Andersa – 1 km
Muzeum Początków Państwa Polskiego – 1,3 km

Ile czasu zajmie Ci dojazd samochodem?

Poznań – 50 min, Bydgoszcz – 1 godz. 25 min, Toruń – 1 godz. 35 min, Łódź – 2 godz. 20 min, Wrocław – 2 godz. 50 min, Warszawa – 3 godz.

card

HOTEL PIETRAK

DLACZEGO WARTO?
Usytuowany w osiemnastowiecznej kamienicy gnieźnieńskiej starówki kompleks hotelowo-gastronomiczny Pietrak**** to idealna baza na weekendowy wypad do zwiedzania pierwszej stolicy Polski. Wszystkie najważniejsze zabytki znajdują się w zasięgu kilku kilometrów, do których możemy dojść spacerem przy okazji podziwiając architekturę miasta.  Hotelowe wnętrza odwołują się do tradycji Gniezna, pozwalając gościom poczuć historyczny klimat okolicy.
Hotel oferuje zakwaterowanie w klasycznie urządzonych pokojach. W każdym z nich znajduje się telewizor, telefon oraz Wi-Fi. Wybrane pokoje posiadają również klimatyzację, minibary oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty.
 
ATRAKCJE OBIEKTU
Sauna parowa
Minibasen z masażem wodnym
Jacuzzi
Oferta masaży z możliwością zamówienia do pokoju hotelowego
 
JEDZENIE I PICIE
W hotelu znajdują się 3 restauracje:
Fabryka Nalewek B.Kasprowicza
Książęca
Rycerska
 
PONADTO
Herbaciarnia na wiszących ogrodach
Grill-bar
PUB (naprzeciw głównego wejścia do hotelu)