Pałac Paulinum ***
Jelenia Góra, Sudety
Jeden z najpiękniej położonych sudeckich pałaców, na Górze Krzyżowej – śniadania lub wyżywienie, sauna, grota solna, bilard i bilet wstępu do Huty Szkła Julia w cenie!
Travelist poleca
Warto wiedzieć
Pałac Paulinum ***
Dlaczego warto?
Choć pałac położony jest w granicach Jeleniej Góry, parkowe otoczenie sprzyja wyciszeniu i relaksowi, a z nastrojowego tarasu można podziwiać piękne widoki na miasto z jednej strony i karkonoskie szczyty z drugiej. Neorenesansowa, bogato zdobiona rezydencja powstała w latach 70. XIX w., po czym na początku kolejnego stulecia została przebudowana w stylu eklektycznym pod okiem Karola Grossera – jednego z najsłynniejszych wrocławskich architektów, twórcy m.in. hotelu Monopol. Budynek zachował się w nienaruszonym stanie, dzięki czemu można dziś cieszyć oczy oryginalnymi wnętrzami i licznymi architektonicznymi detalami. Szczególne wrażenie robi reprezentacyjna, bogato zdobiona Sala Gdańska, ale i pozostałe pomieszczenia potrafią zauroczyć. Każdy z 29 komfortowych pokoi został urządzony z zachowaniem szacunku dla tradycji, a najbardziej wymagający goście mogą zamieszkać w luksusowym Apartamencie Historycznym, wyposażonym w oryginalne meble z epoki.
Atrakcje obiektu
- Strefa wellness (sauna fińska, grota solna)
-
Wypożyczalnia rowerów
- Bilard
Dla najmłodszych
Z myślą o przyszłych dziedzicach rodzinnych fortun przygotowano liczne udogodnienia dla małych dzieci (łóżeczka niemowlęce) oraz specjalne menu w restauracji. Istnieje również możliwość wynajęcia profesjonalnej opiekunki.
Jedzenie i picie
W pałacowej Restauracji Szmaragdowej można w otoczeniu historycznych wnętrz delektować się specjałami kuchni staropolskiej i europejskiej. Tradycyjne dania podawane są w ciekawy i oryginalny sposób, dzięki czemu mogą zaskoczyć nowymi nutami smakowymi. Istnieje również możliwość realizacji indywidualnych zamówień i skomponowania nietypowego menu.
ATRAKCJE OKOLICY
Zamki, pałace i warownie: Dolina Pałaców i Ogrodów nie przypadkiem nazywana jest polską odpowiedzią na Dolinę Loary. Na przestrzeni ok. 100 km2 można tu podziwiać blisko 30 zabytkowych rezydencji – od ponurych ruin średniowiecznego zamku Chojnik i gotyckich wież obronnych, przez renesansowe dwory i barokowe pawilony, aż po romantyczne XIX-wieczne pałace wzniesione przez najwybitniejszych architektów epoki.
Jelenia Góra: w największym mieście u stóp Karkonoszy warto zobaczyć zarówno malowniczy rynek z zabytkowymi kamieniczkami, ratusz czy otoczony parkiem z licznymi kapliczkami Kościół Podwyższenia Krzyża Św., jak i uzdrowiskowe okolice Cieplic czy willę noblisty Gerharta Hauptmanna.
Karpacz: do „miasta pod Śnieżką” można dojechać z pałacu w ciągu zaledwie kilkunastu minut. Tam koniecznie trzeba zobaczyć drewniany kościół Wang i zdobyć najwyższy szczyt Karkonoszy (można sobie trochę pomóc, wjeżdżając kolejką na Kopę, skąd już jest blisko). A przy okazji można odwiedzić tak urokliwe miejsca, jak Samotnia, Strzecha Akademicka czy kompleks skalny Słonecznik.
Dla całej rodziny: w okolicy nie brak emocjonujących parków rozrywki – przenieś się w czasy Dzikiego Zachodu w Western City, stań oko w oko z trollami i ogrami w Kulak Paark albo po prostu podziwiaj wszystkie okoliczne perły architektury w jednym miejscu w Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska.
Do sąsiadów: okolice Jeleniej Góry są doskonałym punktem wypadowym do Czech – jazda do Pragi zajmie niewiele ponad 2 godziny.
Dzieci
DZIECI
1 dziecko do lat 3 na łóżku z rodzicami – gratis (bez świadczeń)
Dzieci w wieku 4-10 lat na dostawce (ze świadczeniami):
- 80-90 zł/doba
DOSTAWKI
Dla osób pow 10 lat (ze świadczeniami):
- 100-120 zł/doba
Lokalizacja
3,5 km od centrum Jeleniej Góry
15 km od Huty Szkła Julia
8,8 km od Term Cieplickich
18 km od Karkonoskiego Parku Narodowego
W ile czasu dojedziesz samochodem?
Wrocław – 1 godz. 45 min, Łódź – 3 godz. 25 min, Poznań – 3 godz. 45 min, Kraków – 4 godz., Warszawa – 5 godz., Gdańsk – 6 godz.
Sprawdź jak długo zajmie Ci podróż samochodem
WM-KONSULTACJE Wacław Markowski
Róży Wiatrów 11/6
53-523 Wrocław
Polska
NIP: 8941057574