Folwark Książęcy

Travelist ulubiona oferta
Kliczków, Dolnośląskie
4.5
/5
(Znakomity)
Cena w obiekcie:

383

Cena Travelist:

od 284

/ 2 os.

Folwark Książęcy
Kliczków, Dolnośląskie
Cena w obiekcie:

383

Cena Travelist:

od 284

/ 2 os.

Podróż w czasie z relaksem w spa

Zabytkowy folwark wchodzący w skład kompleksu zamkowego w Kliczkowie, w sercu Borów Dolnośląskich – wyżywienie, nielimitowany dostęp do basenu, sauny i siłowni;

Im dłużej tym taniej: w przypadku rezerwacji pobytu na min. 4 noce płacisz za każdą noc 5% mniej niż przy pobytach na 2 noce (zniżki naliczają się automatycznie po wybraniu dat w kalendarzu)

Dostępna opcja bezpłatnej anulacji

 • Zarezerwuj pobyt z możliwością anulowania rezerwacji
 • Odwołaj rezerwację w razie zmiany planów
 • Otrzymaj zwrot 100% wpłaconej kwoty w środkach Travelist na kolejne podróże - środki są ważne przez 12 miesięcy
free cancellation

Co możesz otrzymać w ramach tej oferty?

Wybierz daty w kalendarzu i sprawdź, co dokładnie zawiera Twój pakiet

 • BEZPŁATNA ANULACJA I ZWROT W ŚRODKACH TRAVELIST – możliwość anulowania rezerwacji w terminie do 7 dni przed datą przyjazdu. Zwrot wpłaconej kwoty nastąpi w Środkach Travelist. Więcej informacji w sekcji „Warunki”, po kliknięciu w „Warunki Rezygnacji”.
 • Zakwaterowanie
 • Codzienne śniadania i obiadokolacje (zupa, danie główne, deser; bez napojów) podawane w formie minikarty menu. W wypadku specjalnych wymogów żywieniowych (diety, alergii, etc.) prosimy o kontakt z hotelem przed dokonaniem rezerwacji.
 • 10% zniżki na zabieg SPA
 • Internet Wi-Fi

Cena nie zawiera

 • napojów do obiadokolacji
 • obiadokolacji dla dzieci do lat 2
 • Opłaty za parking - 20 zł/doba/auto – płatność na miejscu w obiekcie
 • Zagroda Książęca na terenie Folwarku Książęcego – Wstęp:15PLN/os. dorosła, 10PLN/dziecko
 • Możliwość Zwiedzania Zamku z przewodnikiem wraz z Muzeum Średniowiecza – 40PLN/os dorosła, 25PLN/dziecko, -20% rabatu dla posiadaczy karty seniora
 • opłat za pozostałe usługi w hotelu

Warto wiedzieć

Doba hotelowa
16:00 - 11:00
Dodatkowe atrakcje
- Zagroda Książęca na terenie Folwarku Książęcego: Wstęp:15PLN/os. dorosła, 10PLN/dziecko
- Możliwość Zwiedzania Zamku z przewodnikiem wraz z Muzeum Średniowiecza: 35PLN/os dorosła, 25PLN/dziecko oraz posiadacze karty seniora. - W sezonie letnim otwarta Strefa Chillout (Dmuchańce, Beach bar)
- Galeria Sztuki na terenie Zamku Kliczków
Dzieci i dostawki
1 dziecko do lat 2 na łóżku z rodzicami gratis (ze śniadaniem, obiadokolacja dodatkowo płatna – 35 zł, bez zabiegów)

Możliwa 1 dostawka dla dziecka w wieku 3-15 lat – płatna, ze świadczeniami bez zabiegów. Wybierz daty w kalendarzu oraz skład podróżnych, by sprawdzić aktualną cenę pobytu z dostawką.

Brak możliwości dostawek dla starszych dzieci i dorosłych.

W Obiekcie obowiązują standardy ochrony małoletnich, o których mowa w ustawie z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2023 poz. 1606). W związku z powyższym, przy meldunku w Obiekcie prosimy o okazanie dokumentu tożsamości dziecka lub innego dokumentu potwierdzającego, że osoba dorosła ma prawo do sprawowania opieki na dzieckiem na terenie Obiektu (upoważnienie od rodziców dziecka lub orzeczenie sądowe).
Miejsce basenu i spa
Basen i centrum spa mieszczą się w budynku zamku – ok. 200 m od folwarku
Z pupilem
Tak, ale za dodatkową opłatą – 40 zł/doba (do restauracji nie można wchodzić z pupilem)
Inne
Folwark mieści się z dala od większych miejscowości – najlepiej przyjechać własnym samochodem
W wypadku specjalnych wymogów żywieniowych (diety, alergii, etc.) prosimy o kontakt z hotelem przed dokonaniem rezerwacji

Warunki

Twoja rezerwacja jest bezpośrednią umową między Tobą a Oferentem Usług/Obiektem, dotyczącą rezerwacji pobytu zgodnie z wybraną Usługą/wybranym Obiektem. Stroną odpowiedzialną za prawidłowe wykonanie umowy jest Oferent, którego dane znajdziesz w sekcji Informacja dla konsumentów. W odniesieniu do tej rezerwacji obowiązuje Regulamin Serwisu Travelist, Regulamin Środków i Kart Podarunkowych, Regulamin Usługi Zakwaterowania oraz Warunki Rezygnacji.

Transport nie jest wliczony w cenę.

Travelist Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem al. Armii Ludowej 26, 00-609 Warszawa wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr. KRS: 0000440014, NIP: 7010359657, Regon 146394313, kapitał zakładowy: 49500PLN

Informacja dla konsumentów

Oferta pochodzi od przedsiębiorcy: Zamek Kliczków Sp. z o. o., Kliczków 8, PL6121685129 (dalej „Oferent”).

Umowa o świadczenie usług zakwaterowania jest zawierana między Państwem jako klientem a Oferentem, za pośrednictwem Travelist. Oferent, jako strona umowy, ponosi wyłączną odpowiedzialność za należyte wykonanie usługi.

Travelist jako dostawca internetowej platformy handlowej jedynie pośredniczy w zawarciu umowy z Oferentem, w tym umożliwia dokonywanie rezerwacji i płatności na rzecz Oferenta.

Travelist nie odpowiada za treść oferty ani sposób jej realizacji przez Oferenta. Jeśli w trakcie pobytu pojawią się jakiekolwiek zastrzeżenia do usług Oferenta – należy je zgłosić na miejscu w obiekcie. Obsługa Oferenta obiektu pomoże Państwu rozwiązać problem.

Wszelkie reklamacje związane z realizacją usług przez Oferenta można zgłaszać do Oferenta bezpośrednio lub za pośrednictwem Travelist na adres: kontakt@travelist.pl. Travelist następnie niezwłocznie przekaże Państwa uwagi Oferentowi. Za sposób rozpatrzenia reklamacji odpowiada Oferent.

Podmiotem odpowiedzialnym za funkcjonowanie serwisu https://travelist.pl jest Travelist. Wszelkie uwagi co do sposobu funkcjonowania serwisu i dokonywania płatności możecie Państwo zgłaszać na adres: kontakt@travelist.pl. Travelist rozpatrzy Państwa uwagi w przeciągu 14 dni od ich wpływu.

Szczegółowe informacje na temat sposobu funkcjonowania serwisu znajdziecie Państwo w Regulaminie dostępnym tutaj lub w zakładce: „Jak działamy” dostępnej tutaj.

Opinie gości

Reviews
Każdy użytkownik, który skorzystał z oferty wybranego obiektu za pośrednictwem Travelist.pl, ma możliwość dodania swojej opinii na temat zrealizowanego pobytu, wraz z oceną w skali od 1 do 5. Na stronie oferty wyświetlona zostanie zarówno ocena wystawiona przez użytkownika, jak i średnia ocena dla całego obiektu, wyliczona na podstawie wszystkich przyznanych ocen (przy min. 3 ocenach). Travelist.pl weryfikuje opinie użytkowników.

Pełny tekst Regulaminu Publikowania Opinii jest dostępny tutaj.

4,5/5
255 opinii

Najnowsze

K
Katarzyna , 46-55Para

Cudowne miejsce

4/5

Miejsce piękne, okolica cudowna. Obsługa miła i pomocna. Nocowaliśmy w Folwarku.
15.06.2024
J
Jan, 56+Para

pobyt i zwiedzanie

5/5

p0dobało mi się wszystko

14.06.2024
E
Ewa, 36-45Rodzina

Zamkowa przygoda

5/5

Bardzo klimatyczne miejsce, dużo zieleni wokół zamku, pyszne śniadania, można było wejść 2 raz na kawę. Miła obsługa. Bardzo Nam się podobało.

Miła obsługa, dobry kontakt telefoniczny przed zakwaterownaiem.
03.06.2024
B
BARBARA, 56+Para

Bywało lepiej

3/5

Plusy: Fajne miejsce wypadowe na okolice

Minusy: Aby pokoj byl taki jak w wybranej ofercie.Niestety dostaliśmy pokój w miejscu lokowania wycieczek klasowych.Masakra halas krzyki.

09.05.2024
K
Krzysiek , 46-55Znajomi

Zamek Kliczków

4/5

Plusy: Piękne miejsce i piękna okolica . Fajny basen i czyste pokoje

Minusy: Zespół mógłby trochę bardziej się postarać przy obiadokolacji. Porcje nie były głodowe ale za to menu bardzo ubogie i dość przecięte . Liczyliśmy na trochę większe łał

26.04.2024

O hotelu

DLACZEGO WARTO?
Folwark Książęcy stanowi integralną część baśniowego kompleksu zamkowego w Kliczkowie, położonego w malowniczej, pełnej lasów i jezior okolicy w samym sercu Borów Dolnośląskich. Zabytkowe zabudowania folwarczne mieszczą się w odległości ok. 200 m od zamku i zachwycają oryginalną szachulcową architekturą oraz przyjaznym, rustykalnym klimatem. Wewnątrz na gości czekają przytulne, urządzone z romantyczną prostotą pokoje – każdy z łazienką, telewizorem i bezprzewodowym dostępem do Internetu. Ponadto na terenie folwarku znajduje się m.in. stajnia i plac maneżowy oraz wiata edukacyjna z kuchnią letnią. Hołduje się tu bowiem zasadzie „nauka poprzez zabawę”, a ciekawe programy animacyjne pozwolą dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o dawnych obyczajach i kulturze mieszkańców kliczkowskiego majątku.
 
ATRAKCJE OBIEKTU
W Kliczkowie – jak na tradycyjną magnacką rezydencję przystało – ogromną rolę odgrywają konie, a na gości czeka profesjonalne centrum jeździeckie. Po powrocie z konnej przejażdżki (lub przechadzki po parku) warto natomiast skusić się na jeden z licznych zabiegów kosmetycznych i terapeutycznych w zamkowym spa lub popływać we wspaniałym basenie, który również mieści się w głównym budynku. Zaplecze rekreacyjne posiadłości obejmuje ponadto saunę, wypożyczalnię rowerów oraz salę fitness.
Kolejną fantastyczną atrakcją jest Zagroda Książęca znajdująca się na terenie Folwarku Książęcego. Zagroda Książęca pełni funkcję dydaktyczną – przybliżając i umożliwiając obcowanie ze zwierzętami. Wizyta w tym miejscu to idealny pomysł na spędzenie rodzinnego popołudnia! Spotkasz u nas owce, kozy, alpaki, króliki, kury, kuce, a także osiołka, które swobodnie przechadzają się po wspólnym wybiegu, czekając na smakowite kąski! Karmienie zwierząt przysmakami to niepowtarzalna okazja dla dzieci, by poznać je bliżej, karmić i pogłaskać. Obcowanie z naszymi mieszkańcami Zagrody Książęcej to czas na zabawę i edukację, a także sensoryczne doznania dla najmłodszych! Wybierz się na rodzinny spacer po okolicy z naszymi alpakami, lub przejażdżkę na kucyku po padoku i okolicy.
 
DLA NAJMŁODSZYCH
W kliczkowskiej posiadłości nie zapomniano także o dzieciach. Specjalnie z myślą o nich przygotowano plac zabaw z huśtawką i piaskownicą. Całe rodziny mogą także wziąć udział w specjalnych grach plenerowych, podczas których mają okazję poznawać lokalne tradycje i kulturę, a w nagrodę odnaleźć skarb.
 
JEDZENIE I PICIE
Restauracja w hotelu Zamek Kliczków to piękne sale, w których unosi się aromat ziół, grzybów i dziczyzny z okolicznych lasów. Oprócz tego w zamku mieści się bar, w sezonie letnim Beach Bar oraz kawiarnia , gdzie można odpocząć przy kieliszku wina.
Zachęcamy również do skorzystania z oferty Manufaktury Pizzy & Podpłomyka, która znajduje się w Folwarku Książęcym. W Manufakturze mamy dla Państwa naszą autorską Spiżarnie Folwarczną. Znajdą tutaj Państwo szeroki wybór miodów, zarówno tych tradycyjnych jak i z dodatkami, m.in. z kurkumą, płatkami róż, maliną, imbirem, przyprawami korzennymi czy ze szpinakiem, jak również wyroby miodopochodne – świece, propolis, pyłek pszczeli. A ponadto szeroki wybór oliw smakowych – z tymiankiem, czosnkiem czy cytryną, które znajdą zastosowanie w każdej kuchni. Stale poszerzamy asortyment, tak aby sprostać wymaganiom każdego konesera. Produkty, które prezentujemy to przede wszystkim produkty ekologiczne, czerpiące z regionu to co najlepsze. Naszym największym skarbem są wyroby z zaprzyjaźnionych pasiek oraz od lokalnych rolników i gospodarzy.
Czytaj więcej

Udogodnienia

 • Bar
 • Wypożyczalnia rowerów
 • Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych
 • Bezpłatny Internet Wi-Fi
 • Basen kryty
 • Możliwość przyjazdu z pupilem
 • Restauracja
 • Sauna
 • Spa

Pokoje

Pokaż wszystkie pokoje
Pokój 2-osobowy z opcją płatnej dostawki

Pokój 2-osobowy z opcją płatnej dostawki

Pokój z jednym łóżkiem podwójnym lub dwoma pojedynczymi
 • Prywatna łazienka
 • Prysznic
 • TV
 • Darmowe Wi-Fi

Kliczków

W najbliższej okolicy: Do gminy Osiecznica przyciąga turystów nie tylko Zamek Kliczków, ale także zalew na Kwisie tuż obok imponującej elektrowni wodnej oraz ukryte pośród gęstych lasów jeziora.
Na łonie przyrody: Najciekawsze miejsca w pobliskim Przemkowskim Parku Krajobrazowym to Stawy Przemkowskie, Przemkowskie Bagno, Buczyna Szprotawsko-Piotrowicka, Torfowisko Borówki oraz rozległe wrzosowiska. Większość terenów parku wchodzi w skład obszaru Natura 2000, co najlepiej świadczy o jego walorach przyrodniczych.
Do sąsiadów: nie więcej niż godzina jazdy dzieli Kliczków od Görlitz - jednego z najpiękniejszych miast wschodnich Niemiec, położonego tuż za polską granicą. Z racji braku zniszczeń wojennych zachował się tu niemal nienaruszony średniowieczny układ przestrzenny, a zabytki ze wszystkich epok - jak XV-wieczny kościół św. Piotra i Pawła, Stary i Nowy Ratusz, renesansowe i barokowe kamienice czy górujący nad Nysą Waidhaus - zrobią wrażenie nie tylko na historykach sztuki.


Lokalizacja

Wieża widokowa - 1,5 km
Most nad Bobrem - 12,3 km
Muzeum ceramiki - 13,4 km

card

FOLWARK KSIĄŻĘCY

DLACZEGO WARTO?
Folwark Książęcy stanowi integralną część baśniowego kompleksu zamkowego w Kliczkowie, położonego w malowniczej, pełnej lasów i jezior okolicy w samym sercu Borów Dolnośląskich. Zabytkowe zabudowania folwarczne mieszczą się w odległości ok. 200 m od zamku i zachwycają oryginalną szachulcową architekturą oraz przyjaznym, rustykalnym klimatem. Wewnątrz na gości czekają przytulne, urządzone z romantyczną prostotą pokoje – każdy z łazienką, telewizorem i bezprzewodowym dostępem do Internetu. Ponadto na terenie folwarku znajduje się m.in. stajnia i plac maneżowy oraz wiata edukacyjna z kuchnią letnią. Hołduje się tu bowiem zasadzie „nauka poprzez zabawę”, a ciekawe programy animacyjne pozwolą dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o dawnych obyczajach i kulturze mieszkańców kliczkowskiego majątku.
 
ATRAKCJE OBIEKTU
W Kliczkowie – jak na tradycyjną magnacką rezydencję przystało – ogromną rolę odgrywają konie, a na gości czeka profesjonalne centrum jeździeckie. Po powrocie z konnej przejażdżki (lub przechadzki po parku) warto natomiast skusić się na jeden z licznych zabiegów kosmetycznych i terapeutycznych w zamkowym spa lub popływać we wspaniałym basenie, który również mieści się w głównym budynku. Zaplecze rekreacyjne posiadłości obejmuje ponadto saunę, wypożyczalnię rowerów oraz salę fitness.
Kolejną fantastyczną atrakcją jest Zagroda Książęca znajdująca się na terenie Folwarku Książęcego. Zagroda Książęca pełni funkcję dydaktyczną – przybliżając i umożliwiając obcowanie ze zwierzętami. Wizyta w tym miejscu to idealny pomysł na spędzenie rodzinnego popołudnia! Spotkasz u nas owce, kozy, alpaki, króliki, kury, kuce, a także osiołka, które swobodnie przechadzają się po wspólnym wybiegu, czekając na smakowite kąski! Karmienie zwierząt przysmakami to niepowtarzalna okazja dla dzieci, by poznać je bliżej, karmić i pogłaskać. Obcowanie z naszymi mieszkańcami Zagrody Książęcej to czas na zabawę i edukację, a także sensoryczne doznania dla najmłodszych! Wybierz się na rodzinny spacer po okolicy z naszymi alpakami, lub przejażdżkę na kucyku po padoku i okolicy.
 
DLA NAJMŁODSZYCH
W kliczkowskiej posiadłości nie zapomniano także o dzieciach. Specjalnie z myślą o nich przygotowano plac zabaw z huśtawką i piaskownicą. Całe rodziny mogą także wziąć udział w specjalnych grach plenerowych, podczas których mają okazję poznawać lokalne tradycje i kulturę, a w nagrodę odnaleźć skarb.
 
JEDZENIE I PICIE
Restauracja w hotelu Zamek Kliczków to piękne sale, w których unosi się aromat ziół, grzybów i dziczyzny z okolicznych lasów. Oprócz tego w zamku mieści się bar, w sezonie letnim Beach Bar oraz kawiarnia , gdzie można odpocząć przy kieliszku wina.
Zachęcamy również do skorzystania z oferty Manufaktury Pizzy & Podpłomyka, która znajduje się w Folwarku Książęcym. W Manufakturze mamy dla Państwa naszą autorską Spiżarnie Folwarczną. Znajdą tutaj Państwo szeroki wybór miodów, zarówno tych tradycyjnych jak i z dodatkami, m.in. z kurkumą, płatkami róż, maliną, imbirem, przyprawami korzennymi czy ze szpinakiem, jak również wyroby miodopochodne – świece, propolis, pyłek pszczeli. A ponadto szeroki wybór oliw smakowych – z tymiankiem, czosnkiem czy cytryną, które znajdą zastosowanie w każdej kuchni. Stale poszerzamy asortyment, tak aby sprostać wymaganiom każdego konesera. Produkty, które prezentujemy to przede wszystkim produkty ekologiczne, czerpiące z regionu to co najlepsze. Naszym największym skarbem są wyroby z zaprzyjaźnionych pasiek oraz od lokalnych rolników i gospodarzy.