Jak kupować na raty?

Na czym polega płatność w ratach?
Dzięki tej opcji możesz zarezerwować pobyt nawet wówczas, gdy w danym momencie nie posiadasz wystarczających środków. Wspólnie z naszym Partnerem Raty PayU oferujemy możliwość rozłożenia płatności na wybraną liczbę równych rat. Proces odbywa się w 100% online, nie musisz wychodzić z domu ani wysyłać żadnych dokumentów, a ostateczna decyzja podejmowana jest nawet w 15 minut po złożeniu wniosku.

Czy płatność w ratach dotyczy wszystkich ofert dostępnych na waszej stronie?
Opcja płatności w ratach możliwa jest wyłącznie w przypadku ofert polskich, płatnych z góry. Minimalna wartość rezerwacji to 300 zł, natomiast maksymalna to 20 000 zł. W przyszłości planujemy również wprowadzenie tego systemu w przypadku ofert zagranicznych, na razie jednak nie ma takiej możliwości.

Czy wybierając płatność w ratach, mogę skorzystać ze środków Travelist albo karty podarunkowej?
Niestety nie ma takiej możliwości.

Jak wygląda proces płatności w ratach?
To bardzo proste. Wystarczy wykonać następujące kroki:

  • Wybierz interesującą Cię ofertę, wprowadź szczegóły rezerwacji i kliknij „Rezerwuj”. Spośród dostępnych opcji płatności wybierz „Płatność z góry”, a następnie „Płatność przelewem internetowym”. Wyświetli Ci się lista banków, z której należy wybrać „Raty PayU”. 
  • Zdecyduj, na ile rat chcesz rozłożyć płatność i jaka będzie wysokość pojedynczej raty.
  • Wypełnij wniosek kredytowy na stronie PayU (połączenie jest szyfrowane i całkowicie bezpieczne). W tym celu przygotuj dowód osobisty, numer swojego konta oraz dane o dochodach i zatrudnieniu. Zaczekaj kilka do kilkunastu minut na odpowiedź z banku.
  • Przyznanie pożyczki uzależnione jest od pozytywnej oceny Twojej zdolności kredytowej przez pożyczkodawcę. W trakcie wypełniania wniosku zweryfikuje on podane przez Ciebie dane o dochodzie, a po jego wypełnieniu sprawdzi Twoją historię w Biurze Informacji Kredytowej (za sprawdzenie historii kredytowej odpowiadają partnerzy systemu Raty PayU: Alior Bank S.A., mBank S.A. oraz Kreditech Sp. z o.o.). Na tej podstawie będzie wydana decyzja o przyznaniu pożyczki, która wyświetli się na stronie oraz zostanie wysłana na Twój adres mailowy. W przypadku pozytywnej decyzji na stronie wyświetlą się również szczegółowe warunki pożyczki. Zatwierdź je i pobierz plik z umową kredytową.
  • Po zaakceptowaniu warunków pożyczki Twoja rezerwacja zostanie automatycznie potwierdzona

Co się stanie, jeśli decyzja o przyznaniu pożyczki będzie odmowna?
W tej sytuacji Twoja rezerwacja zostanie anulowana. Wypełnienie wniosku kredytowego nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji – dopiero pozytywna decyzja pożyczkodawcy i akceptacja warunków pożyczki oznacza potwierdzenie dokonania rezerwacji.

Udało mi się uzyskać pożyczkę, jednak moja rezerwacja nie doszła do skutku. Dlaczego?
Możliwa jest sytuacja, w której pomimo uzyskania przez Ciebie pożyczki nie zostanie ona uruchomiona. Stanie się tak, jeżeli w trakcie weryfikacji wniosku inny użytkownik wykupi ostatnie pokoje w interesujących Cię obiekcie lub aktualna oferta zostanie zakończona. Pożyczka nie będzie uruchomiona również w sytuacji, gdy w trakcie weryfikacji wniosku kredytowego zmieni się cena pokoju, który chcesz zarezerwować.

Kto udziela pożyczki w przypadku płatności w ratach?
Podmiotem udzielającym pożyczki określanej jako Raty PayU jest: Alior Bank S.A. z siedzibą w Warszawie, mBank S.A. z siedzibą w Warszawie lub Kreditech Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. PayU S.A. z siedzibą w Poznaniu jest podmiotem pośredniczącym pomiędzy pożyczkobiorcą a pożyczkodawcą. Travelist nie jest stroną umowy kredytowej, którą zawierasz, gdy korzystasz z systemu Raty PayU. Umowa zostaje zawarta pomiędzy pożyczkobiorcą a jednym z wymienionych wyżej podmiotów. Szczegóły oferty oraz warunki udzielania pożyczki określanej jako Raty PayU znajdują się na stronie https://payu.pl/payu-raty-dla-ciebie.

Czy mogę wybrać bank, w którym chcę wziąć pożyczkę?
W tym momencie w systemie Raty PayU nie ma opcji manualnego wyboru banku przez klienta. Podmiot udzielający pożyczki wybierany jest automatycznie przez PayU. Jednocześnie warunki i koszt rat niezależnie od wybranego banku są zawsze takie same.

Jakie są koszty pożyczki, jeśli zdecyduję się na płatność w ratach?
Aktualnie oprocentowanie pożyczki wynosi 6,5%, natomiast Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 22,36%. Poniżej prezentujemy przykładowe obliczenie kosztów:

  • Całkowita kwota pożyczki: 1000 zł (bez kredytowanych kosztów); RRSO: 22,36%; oprocentowanie zmienne 6,5% (dla kredytu udzielanego przez mBank S.A.), oprocentowanie stałe 6,5% (dla kredytu udzielanego przez Alior Bank S.A.) albo oprocentowanie stałe 6,5% (dla Kreditech Polska Sp. z o.o.)
  • Całkowita kwota do zapłaty: 1100 zł, całkowity koszt pożyczki: 100 zł (w tym: prowizja 65 zł, odsetki 35 zł, ubezpieczenie – brak); 11 równych miesięcznych rat w wysokości 100 zł
  • Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej klienta, daty wypłaty pożyczki oraz daty płatności pierwszej raty. Warunki oferty: wg stanu na 15 maja 2015 r. (dla kredytu udzielanego przez mBank S.A. lub Alior Bank S.A.) i 25 kwietnia 2016 r. (dla Kreditech Polska Sp. z o.o.). Szczegóły oferty oraz warunki udzielania pożyczki określanej jako Raty PayU znajdują się na stronie https://payu.pl/payu-raty-dla-ciebie.

Powyższy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny.

W jaki sposób mam spłacać pożyczkę?
Pożyczkę będziesz spłacać w równych ratach. Wysokość każdej raty, termin spłaty oraz numer rachunku, na który należy dokonywać wpłat, znajdziesz w umowie kredytowej. Oprócz tego harmonogram spłaty pożyczki otrzymasz pocztą.

Czy mogę dokonać wcześniejszej spłaty pożyczki?
Tak, możesz spłacić pożyczkę przed terminem. W tym celu musisz wydać dyspozycję wcześniejszej spłaty. W tej sytuacji nie zapłacisz odsetek za okres po spłacie pożyczki.

Używamy plików Cookies, aby optymalizować naszą witrynę. Możesz zaktualizować ustawienia przeglądarki, jeśli nie wyrażasz na to zgody.
Polityka plików Cookies