8,0 /10

Średnia ocena (28 opinii)

93%

naszych gości poleca ten hotel

Bardzo dobry

Atrakcje okolicy

Zatoka Pucka: jeden z najwietrzniejszych akwenów na polskim wybrzeżu oferuje wyjątkowe warunki szkoleniowe dla żeglarzy i windsurferów. Jeśli uczyć się ujeżdżać fale, to tylko tutaj!
W miasteczku: w Pucku koniecznie trzeba zobaczyć monumentalny, gotycki kościół św. Piotra i Pawła z XIII w., zabytkowe kamienice i barokowy budynek dawnego szpitala oraz Dwunastu Apostołów, czyli imponującą grupę głazów narzutowych nad brzegiem morza. Idealnym pomysłem na wieczór będzie zaś spacer po molo w blasku zachodzącego słońca.
Gwiazda Północy: najbardziej wysunięty na północ punkt Polski oznaczony jest specjalnym obeliskiem, przy którym koniecznie trzeba sobie zrobić zdjęcie. Certyfikatów takich jak na norweskim Nordkapp na razie przewidziano.
Morskie światło: pochodząca z 1822 r. latarnia morska w pobliskim Rozewiu to jeden z najsłynniejszych tego typu obiektów w Polsce. Warto zwiedzić tamtejsze muzeum, zapoznać się z legendami latarników oraz wdrapać się na samą górę, by podziwiać piękną panoramę.
Na cyplu: Hel kusi najmłodszych wizytą w fokarium (z możliwością karmienia pociesznych podopiecznych), a nieco starszych ścieżką militarną, kompleksem bunkrów i baterią dział broniących wybrzeża w czasie II wojny św. Po drodze warto też zajrzeć do Jastarni i Juraty.
Atrakcje Gdańska, Gdyni i Sopotu: odległe o niecałe 50 km Trójmiasto kusi mnogością zabytków, ciekawymi muzeami (z pływającymi włącznie) oraz bogatą ofertą kulturalną.

Lokalizacja

Wskazówki dojazdu

Samochód
Puck znajduje się ok. 45 km od Trójmiasta, u wrót Półwyspu Helskiego. Od strony Gdyni i do miasta prowadzi droga nr 216. Z niej to po wjeździe do miasta należy odbić w ulicę Wejherowską i jechać nią do końca – następnie skręcić w ulicę Nowy Świat. Po około 500 metrach należy skręcić w al. Lipową – ośrodek będzie znajdował się po prawej stronie.

Pociąg
W sezonie można dojechać pociągiem do Pucka m.in. z Warszawy, Krakowa, Katowic, Lublina i Bydgoszczy. Dworzec znajduje się ok. 500 m od hotelu. W pozostałym okresie najwygodniej będzie dojechać pociągiem do Gdyni i tam przesiąść się w autobus.

Sprawdź jak długo zajmie Ci podróż samochodem

Archiwum Fundacja Orły Sportu
Lipowa 3
84-100 Puck
Polska
Zobacz na większej mapie
Oferta prezentowana przez:
Fundacja Orły Sportu
Lipowa 3
84-100 Puck
Polska
NIP: 5251437955
Archiwum Fundacja Orły Sportu , Puck Archiwum Fundacja Orły Sportu , Puck 4 28 0
Używamy plików Cookies, aby optymalizować naszą witrynę. Możesz zaktualizować ustawienia przeglądarki, jeśli nie wyrażasz na to zgody.
Polityka plików Cookies