Pałac Wojanów
Jelenia Góra, Sudety
Imponujący kompleks pałacowy w Dolinie Pałaców i Ogrodów, u stóp gór – śniadania lub wyżywienie, dostęp do basenu, sauny fińskiej i tureckiej, jacuzzi, bilet wstępu do Huty Szkła Julia i parking w cenie!
Travelist poleca
Warto wiedzieć
Pałac Wojanów
Dlaczego warto?
Ze swym iście baśniowym przepychem i wspaniałym otoczeniem Wojanów w niczym nie ustępuje słynnym rezydencjom znad Loary. Pierwszy magnacki dwór powstał w tym miejscu w 1607 r. i choć w kolejnych stuleciach był wielokrotnie przebudowywany, 400-letnią historię można tu odczuć na każdym kroku. Lata świetności pałacu przypadły na wiek XIX, kiedy posiadłość należała do córki króla pruskiego Fryderyka Wilhelma III, a królewski architekt Peter Joseph Lenne założył tu romantyczny park krajobrazowy.
Dziś w budynku pałacowym znajdują się luksusowe pokoje i apartamenty dla najbardziej wymagających gości – wszystkie urzekają nie tylko stylowym wystrojem i oryginalnymi zabytkowymi meblami, ale też pięknymi widokami na park i góry, ze Śnieżką na czele. Pozostałe pokoje mieszczą się w otaczających dziedziniec dawnych budynkach gospodarczych – m.in. oficynie i stajni. Wszystkie wnętrza zostały gruntownie odrestaurowane i urządzone z najwyższą dbałością o szczegóły. Jednocześnie nie brak w nich nowoczesnych udogodnień, jak wygodna łazienka, TV sat, telefon i bezprzewodowy Internet.
Atrakcje obiektu
Wypoczynek w królewskim stylu wymaga odpowiednich warunków. Dlatego w jednym z pałacowych zabudowań kryje się luksusowa strefa wellness, a na terenie parku można aktywnie oddawać się uprawianiu różnych dyscyplin sportowych. Do swojej dyspozycji goście mają m.in.:
- Basen kryty o długości 18 m z przeciwprądem i hydromasażem
- Sauna fińska i łaźnia turecka
- Jacuzzi z widokiem na Rudawy Janowickie
- Salę fitness
- Gabinety SPA oferujące zabiegi na twarz i ciało z wykorzystaniem kosmetyków oznaczonych certyfikatem ECO, jak np. produkty Starej Mydlarni czy firmy Arkana
- Gabinet masażu
- Wypożyczalnię rowerów
- Boisko wielofunkcyjne
Dla najmłodszych
Przed wiekami po pałacowych korytarzach biegali książęta i księżniczki – dziś mali goście również mogą poczuć się wyjątkowo. Podczas pobytu mają do dyspozycji m.in. wygodne łóżeczka, specjalne menu w restauracji, a także usługi profesjonalnej opiekunki oraz zajęcia z instruktorem na basenie.
Jedzenie i picie
W najbardziej reprezentacyjnej części pałacu mieści się wytworna Restauracja Ogrodowa – doskonałe miejsce, by popieścić podniebienie smakiem minionych epok. Wystrój wnętrz bezpośrednio nawiązuje do epoki romantyzmu, z przestronnego tarasu można podziwiać panoramę Karkonoszy, a w menu królują finezyjne specjały kuchni europejskiej. Dalsze kulinarne rozkosze zapewnią zlokalizowana w dawnej stajni Restauracja Kasztanowa oraz Ogród Francuski z grillem, zaś przytulna kawiarnia z tarasem pozwoli delektować się zarówno kawą i słodkościami, jak i pięknymi widokami. Ponadto na terenie kompleksu znajduje się obficie zaopatrzona winiarnia.
ATRAKCJE OKOLICY
Zamki, pałace i warownie: Dolina Pałaców i Ogrodów nie przypadkiem nazywana jest polską odpowiedzią na Dolinę Loary. Na przestrzeni ok. 100 km2 można tu podziwiać blisko 30 zabytkowych rezydencji – od ponurych ruin średniowiecznego zamku Chojnik i gotyckich wież obronnych, przez renesansowe dwory i barokowe pawilony, aż po romantyczne XIX-wieczne pałace wzniesione przez najwybitniejszych architektów epoki.
Jelenia Góra: w największym mieście u stóp Karkonoszy warto zobaczyć zarówno malowniczy rynek z zabytkowymi kamieniczkami, ratusz czy otoczony parkiem z licznymi kapliczkami Kościół Podwyższenia Krzyża Św., jak i uzdrowiskowe okolice Cieplic czy willę noblisty Gerharta Hauptmanna.
Karpacz: do „miasta pod Śnieżką” można dojechać z pałacu w ciągu zaledwie kilku minut. Tam koniecznie trzeba zobaczyć drewniany kościół Wang i zdobyć najwyższy szczyt Karkonoszy (można sobie trochę pomóc, wjeżdżając kolejką na Kopę, skąd już jest blisko). A przy okazji można odwiedzić tak urokliwe miejsca, jak Samotnia, Strzecha Akademicka czy kompleks skalny Słonecznik.
Dla całej rodziny: w okolicy nie brak emocjonujących parków rozrywki – przenieś się w czasy Dzikiego Zachodu w Western City, stań oko w oko z trollami i ogrami w Kulak Paark albo po prostu podziwiaj wszystkie okoliczne perły architektury w jednym miejscu w Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska.
Do sąsiadów: okolice Jeleniej Góry są doskonałym punktem wypadowym do Czech – jazda do Pragi zajmie niewiele ponad 2 godziny.
Dzieci
DZIECI
Dziecko do lat 3 na łóżku z rodzicami – gratis (ze świadczeniami)
Dzieci w wieku 4-10 lat na dostawce (ze świadczeniami):
- 1 dziecko GRATIS (z wyżywieniem) dla pobytów na min. 4 noce w terminie 15.01-28.02.2021; w pozostałych terminach: 90 zł/doba (ze śniadaniami)
DOSTAWKI
Dla osób pow. 10 lat (ze świadczeniami):
- 180 zł/doba (ze śniadaniami)
Lokalizacja
Wskazówki dojazdu
Samochód
Wojanów znajduje się ok. 10 km od centrum Jeleniej Góry, 15 km od Karpacza, 45 km od Wałbrzycha, 110 km od Wrocławia i 175 km od czeskiej Pragi. Od strony Jeleniej Góry należy jechać ul. Łomnicką i w Łomnicy skręcić na drogę prowadzącą w stronę Janowic Wielkich. Pałac znajduje się po południowej stronie drogi.
Pociąg
Najwygodniej dojechać pociągiem do Jeleniej Góry i stamtąd wziąć taksówkę. Można również z centrum miasta dojechać autobusem miejskim nr 11 (przystanek przy samym pałacu).
Sprawdź jak długo zajmie Ci podróż samochodem
Pałac Wojanów Sp. z o.o.
Wojanów 8
58-508 Jelenia Góra
Polska
NIP: 8982041794