Zabytkowy pałac w otoczeniu malowniczego, 6-hektarowego parku z dala od miejskiego zgiełku, 8 km od Kalisza – śniadania, zniżka w restauracji i wypożyczenie rowerów w cenie!

Travelist poleca

 • Lokalizacja: w malowniczej Tłokini Kościelne, 8 km od Kalisza
 • Atrakcje okolicy: Aquapark Kalisz, ratusz, kolegiata WNMP w Kaliszu, Gród Piastowski Zawodzie, Muzeum Przemysłu w Opatówku, zamek w Gołuchowie, atrakcje Konina, Termy Uniejów
 • Wyżywienie: codzienne śniadania w cenie
 • W pakiecie z Travelist: możliwość wypożyczenia rowerów, 10% zniżki na menu w restauracji, zestaw do parzenia kawy/herbaty w pokoju oraz woda gazowana/niegazowana, Internet Wi-Fi, parking
 • Dla dzieci: plac zabaw w parku, udogodnienia w pokojach, możliwość organizacji gry terenowej Mały Detektyw
 • Warto wiedzieć

 • DZIECI: 1 dziecko do lat 3 na łóżku z rodzicami – gratis (ze świadczeniami), dziecko od 4 do 12 lat na dostawce – 50 zł/doba (ze świadczeniami)
 • DOSTAWKI: dla osób pow. 12 lat – 90 zł/doba (ze świadczeniami)
 • Brak możliwości przyjazdu z pupilem
 • Doba hotelowa: 16-12
 • Pałac Tłokinia

  Dlaczego warto?

  Elegancki Pałac Tłokinia w Tłokini Kościelnej, 8 km od Kalisza to dawna rezydencja szlacheckiej rodziny Chrystowskich z początku XX w. Zabytkowy kompleks otacza rozległy, 6-hektarowy park z ponad 250-letnimi dębami. Od 2012 roku Pałac Tłokinia zaprasza w swe progi gości, którzy szukają miejsca na wypoczynek w wyjątkowym otoczeniu i pragną poczuć klimat dawnych lat. Czekają tu na nich stylowo zaaranżowane pokoje z oryginalnymi meblami, obrazami i ozdobami z dawnych czasów. Nie brak w nich także nowoczesnych udogodnień, tj. telewizor LCD z dostępem do kanałów satelitarnych, telefon czy dostęp do bezprzewodowego internetu. W każdym pokoju znajduje się ponadto łazienka z prysznicem i zestaw do parzenia kawy/herbaty.

   

  Atrakcje obiektu

  • Wypożyczalnia rowerów
  • Miejsce na piknik (kosze piknikowe i koce do wypożyczenia na miejscu)
  • Boule
  • Biblioteka z książkami dla dzieci i dorosłych
  • Gra terenowa geocaching
  • Warsztaty kulinarne

   

  Dla najmłodszych

  Na dzieci czekają:
  - udogodnienia w pokojach
  - plac zabaw w parku
  - gra terenowa Mały Detektyw

   

  Jedzenie i picie

  W Pałacu działa restauracja z menu à la carte ze specjałami kuchni polskiej z akcentami kuchni francuskiej. W karcie można znaleźć ponadto dania inspirowane kuchnią Zofii Chrystowskiej, pierwszej właścicielki pałacu. Do przygotowywania potraw wykorzystuje się produkty sezonowe od lokalnych dostawców.

   

  ATRAKCJE OKOLICY

  Najstarsze miasto w Polsce: w historycznej stolicy Wielkopolski, liczącym sobie co najmniej 1800 lat Kaliszu warto zobaczyć takie turystyczne perełki, jak: neorenesansowy ratusz, kolegiata Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z sanktuarium św. Józefa, Rezerwat Archeologiczny Zawodzie, zabytkowy park miejski czy teatr im. Wojciecha Bogusławskiego.

  Zamek w Gołuchowie: to jedyna taka budowla w Polsce, zachwycająca stylistycznym bogactwem oraz iście koronkową architekturą, pełną krużganków, wieżyczek i tarasów. Nie mniejszą atrakcją od samych zabudowań zamkowych jest otaczający je romantyczny park, w którym nie tylko możemy podziwiać rzadkie gatunki roślin oraz biegające swobodnie dziki i daniele, ale też stanąć oko w oko z żubrem.

  Skarby Konina: oddalone o 60 km miasto słynie przede wszystkim z najstarszego znaku drogowego w naszej części Europy – tzw. „Słup Koniński” został ustawiony w 1151 r. i wskazywał połowę drogi z Kalisza do Kruszwicy. Warto również zobaczyć gotycki kościół św. Bartłomieja z XIV w. z witrażami autorstwa Eligiusza Niewiadomskiego, klasycystyczny ratusz oraz malowniczy Rynek z zabytkowymi kamieniczkami. Fani industrialnych krajobrazów koniecznie zaś powinni odwiedzić punkty widokowe na terenie kopalni węgla brunatnego „Konin”.

  W krainie soli: największą atrakcją oddalonej o niecałe 90 km Kłodawy jest wciąż działająca kopalnia soli, przez którą prowadzi Kłodawska Podziemna Trasa Turystyczna. Zjazd superszybką windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi pozostawia niezapomniane wrażenia.

  Dzieci

  Atrakcje okolicy

  Najstarsze miasto w Polsce: w historycznej stolicy Wielkopolski, liczącym sobie co najmniej 1800 lat Kaliszu warto zobaczyć takie turystyczne perełki, jak: neorenesansowy ratusz, kolegiata Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z sanktuarium św. Józefa, Rezerwat Archeologiczny Zawodzie, zabytkowy park miejski czy teatr im. Wojciecha Bogusławskiego.

  Zamek w Gołuchowie: to jedyna taka budowla w Polsce, zachwycająca stylistycznym bogactwem oraz iście koronkową architekturą, pełną krużganków, wieżyczek i tarasów. Nie mniejszą atrakcją od samych zabudowań zamkowych jest otaczający je romantyczny park, w którym nie tylko możemy podziwiać rzadkie gatunki roślin oraz biegające swobodnie dziki i daniele, ale też stanąć oko w oko z żubrem.

  Skarby Konina: oddalone o 60 km miasto słynie przede wszystkim z najstarszego znaku drogowego w naszej części Europy – tzw. „Słup Koniński” został ustawiony w 1151 r. i wskazywał połowę drogi z Kalisza do Kruszwicy. Warto również zobaczyć gotycki kościół św. Bartłomieja z XIV w. z witrażami autorstwa Eligiusza Niewiadomskiego, klasycystyczny ratusz oraz malowniczy Rynek z zabytkowymi kamieniczkami. Fani industrialnych krajobrazów koniecznie zaś powinni odwiedzić punkty widokowe na terenie kopalni węgla brunatnego „Konin”.

  W krainie soli: największą atrakcją oddalonej o niecałe 90 km Kłodawy jest wciąż działająca kopalnia soli, przez którą prowadzi Kłodawska Podziemna Trasa Turystyczna. Zjazd superszybką windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi pozostawia niezapomniane wrażenia.

  Lokalizacja

  5,5 km od Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku
  6,3 km od Aquaparku Kalisz
  7,9 km od Grodu Piastowskiego Zawodzie
  22,5 km od zamku w Gołuchowie
  61 km od Term Uniejów
  87,3 km od Kopalni Soli Kłodawa

   

  Ile czasu zajmie Ci dojazd samochodem?

  Kalisz – 15 min, Łódź – 1 godz. 40 min, Poznań – 2 godz., Toruń – 2 godz. 30 min, Warszawa – 3 godz.

  Sprawdź jak długo zajmie Ci podróż samochodem

  Pałac Tłokinia
  Kościelna 46
  62-860 Kalisz
  Polska
  Zobacz na większej mapie
  Oferta prezentowana przez:
  APM EVENT PIOTR MAZEK * BRACIA MAZEK
  Józefa Raciborskiego 46
  62-800 Kalisz
  Polska
  NIP: 6182054512
  10

  Średnia ocena naszych klientów


  8,5
  10
  byliśmy z dzieckiem jest miejsce do zabaw, hamaki , trampolina, huśtawki, spory park, można wypożyczać rowery, pałac piękny , wystrój dopracowany w każdym calu, pokoiki małe, ale urządzone naprawdę w pałacowym stylu, czysto i miło -szkoda tylko ,ze w pokojach gdzie spaliśmy brak klimatyzacji i nocą było duszno .Szczególne podziękowania dla pana kelnera z restauracji , który przybliżył nam nieco historię pałacu-czuć ,że żyje tą atmosferą. Ogólnie obiekt klimatyczny-polecamy
  KATARZYNA, 01.08.2019
  Lokalizacja
  Personel
  Czystość pokoju
  Stosunek jakości do ceny
  Komfort
  Usługi i wyposażenie
  Wyżywienie

  Aby dodać komentarz musisz przenocować w hotelu. Łączna ocena wyświetlana jest dopiero od 3 ocen naszych użytkowników.
  Używamy plików Cookies, aby optymalizować naszą witrynę. Możesz zaktualizować ustawienia przeglądarki, jeśli nie wyrażasz na to zgody.
  Polityka plików Cookies