Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Polsce

Jarmarki świąteczne 2018

Jarmarki świąteczne to nie tylko zapach piernika i dziesiątki ozdobionych świetlistymi girlandami straganów. To także niepowtarzalna atmosfera i mnóstwo atrakcji dla całych rodzin – od karuzeli weneckiej przez wioskę św. Mikołaja i warsztaty zdobienia bombek po anioły… stąpające na szczudłach. Zobacz, kiedy i gdzie tej zimy organizowane są najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w naszym kraju

Sprawdź najlepsze oferty na święta 2018 nawet 60% taniej »

Kraków

Jarmarki świąteczne 2018 - Kraków

Choć konkurować z takimi potęgami jak Norymberga czy Wiedeń nie jest łatwo, w 2008 r. Kraków trafił na stworzoną przez magazyn „The Times” listę 20 najlepszych europejskich jarmarków świątecznych. I nie bez powodu! Co roku krakowski rynek na kilka tygodni powraca do swoich handlowych korzeni i zamienia się w wielkie targowisko, ozdobione świątecznymi ozdobami i kuszące bożonarodzeniowymi atrakcjami.

Na stoiskach można się zaopatrzyć m.in. w ręcznie malowane bombki, ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne, drewniane i ceramiczne wyroby czy też biżuterię i pamiątki. Dodatkowo kulinarna oferta dosłownie powala z nóg – można spróbować zarówno tradycyjnych przysmaków, tj. prażony oscypek z żurawiną, wyśmienitych potraw z grilla a jako przekąski serwowane są prażone orzechy, pieczone kasztany oraz świąteczne ciasteczka i pierniczki. Wisienką na torcie jest grzaniec galicyjski, którzy skutecznie rozgrzeje nawet największych zmarzluchów!

Jak co roku, nie obędzie się bez licznych imprez. Zwiedzający będą mogli podziwiać Korowód Kolędniczy, Obrzęd dziadów Polskich czy też wspólnie kolędować czy też wysłać list do nieba.

Miejsce: Rynek Główny
Kiedy: 30.11-26.12.2018

Sprawdź najlepsze oferty na święta 2018 nawet 60% taniej »

Gdańsk

Jarmarki świąteczne - Gdańsk

28-metrowa, najwyższa w Polsce choinka, 7-metrowy renifer, 8-metrowy Anielski Młyn, 100 stoisk na Targu Węglowym, 16 parad świątecznych oraz… 1 mówiący ludzkim głosem łoś Lucek. Gdański jarmark bożonarodzeniowy przedstawia się w liczbach całkowicie spektakularnie! Turyści spacerujący w grudniu po zimowym Gdańsku będą mieli naprawdę wiele atrakcji do wyboru. Wszystkie znajdziecie na dziedzińcu centrum handlowo-kulturalnego FORUM GDAŃSK.

Ci, którzy poszukują bardziej ekstremalnych rozrywek, mogą zaszaleć na gdańskiej karuzeli, górce lodowej czy też na torze saneczkarskim. Oprócz tego warto zwiedzić centrum miasta, pięknie ozdobione świątecznymi iluminacjami, a także zobaczyć z Gdańsk z perspektywy lotu ptaka na kole widokowym Amber Sky.

Miejsce: Targ Węglowy
Kiedy: 1-23.12.2018

Sprawdź najlepsze oferty na święta 2018 nawet 60% taniej »

Wrocław

Jarmarki świąteczne 2018 - Wrocław

Wrocławski jarmark bożonarodzeniowy to najsłynniejszy, najpiękniejszy i najbogatszy w świąteczne atrakcje jarmark w całej Polsce. Zabawa zaczyna się tu już pod koniec listopada, kiedy otwierane są pierwsze drewniane domki, w których można porządnie zaopatrzyć się w bożonarodzeniowe gadżety i prezenty pod choinkę. Na początku grudnia na jarmarku, tuż obok bajecznej choinki, pojawia się scena muzyczna, na której co weekend można podziwiać występy najmłodszych, świąteczne koncerty oraz magiczne widowiska.

Jarmark to idealne miejsce na spędzenie czasu z rodziną – znajdziecie tu całe mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, którzy na długo zapamiętają wizytę w Bajkowym Lasku czy też Krainie Krasnali i Reniferów. Na dzieci czekają także warsztaty z rękodzieła, występy artystyczne oraz świąteczne karuzele. Na miejscu nie zabraknie również pyszności… Ci, którzy zgłodnieją podczas świątecznych harców i zabaw, mogą skosztować m.in. ptysiowych gofrów, czekoladowych pierników, góralskich serków, placków ziemniaczanych czy oryginalnego węgierskiego gulaszu.

Na zwiedzających czeka jeszcze jedna, unikatowa atrakcja. Tylko w tym magicznym okresie, na Rynku pojawia się krasnal Prezentuś. Trzykrotne klepnięcie go w czapeczkę sprawi, że wszystkie nasze marzenia się spełnią.

Miejsce: Rynek, ul. Świdnicka, ul. Oławska, Plac Solny
Kiedy: 23.11-31.12.2018

Sprawdź najlepsze oferty na święta 2018 nawet 60% taniej »

Toruń

Jarmarki świąteczne 2018 - Toruń

Na 3 tygodnie grudnia toruńska starówka zamienia się w magiczne miejsce, gdzie będziecie mogli poczuć prawdziwą magię świąt. Wszystko dzięki atrakcjom, które przygotowali organizatorzy. W tym roku każdy będzie mógł zostać Świętym Mikołajem podczas zbiórki zabawek dla dzieci z domów dziecka. Będzie także możliwość nauczenia się kilku kulinarnych sztuczek, które będzie można wykorzystać podczas świątecznych przygotowań do wigilijnej wieczerzy. Dzieci oszaleją ze szczęścia dzięki takim zabawom jak przejazd na zimowych kucykach czy przejażdżka na lodowisku z hokeistami.

Nie zabranie również atrakcji dla starszych – będzie kolędowanie, pieczenie kiełbasek na ognisku, kuligi po mieście czy też, jedyny w swoim rodzaju, Bieg Mikołajów, gdzie każdy z uczestników musi być odziany w czerwony strój. Jeśli więc nie mieliście wcześniej okazji, aby odwiedzić miasto piernika, okres przed Bożym Narodzeniem to jeden z najlepszych momentów, aby zachować piękne wspomnienia z tego miejsca.

Miejsce:  Rynek Staromiejski
Kiedy: 30.11-21.12.2018

Sprawdź najlepsze oferty na święta 2018 nawet 60% taniej »

Warszawa

Jarmarki świąteczne 2018 - Warszawa

Jarmarki w stolicy są jak ozdoby na choince – kolorowe, wielobarwne i liczne.  Po świąteczne gadżety i rarytasy mieszkańcy stolicy mogą się udać zarówno na Nowy Świat, jak i do Centrum Handlowego Arkadia czy do Hali Koszyki.

Największe atrakcje czekają na tych, którzy zdecydują się na harmonijne połączenie ducha świątecznego ze sportowym, udając się na największy oficjalny jarmark miejski przy Stadionie Narodowym.  Działający w ramach akcji Zimowy Narodowy jarmark to bowiem nie tylko kramy ze słodyczami, świątecznymi ozdobami i biżuterią, ale i wszystkie szalone niespodzianki zimowego miasteczka – od największego w Polsce lodowiska przez 11-metrową górkę lodową do zjazdów na pontonach i tor do curlingu po skatepark czy specjalną płytę, po której poruszać się można na pokładzie wirujących samochodzików – bumper cars. Tych, którzy cenią świąteczne jarmarki za zapach piernika i bardziej tradycyjny klimat, nie zawiedzie ten na Starym Mieście. Zwłaszcza, że pod Barbakan udać się można spacerem po Krakowskim Przedmieściu, który od 8 grudnia rozświetlają najpiękniej kolorowe, świetliste iluminacje.

Miejsce: Stare Miasto
Kiedy: 23.11-6.01.2018

Sprawdź najlepsze oferty na święta 2018 nawet 60% taniej »

 

Comments are closed.