Black Friday – celebruj święto wyprzedaży na Travelist

Black Friday na Travelist

Przed nami najbardziej elektryzująca wyprzedaż roku – Black Friday. To prawdziwe święto dla wszystkich miłośników zakupów. Tego dnia portfele pustoszeją, a karty kredytowe idą w ruch. Sprawdźcie, co w tym roku czeka na Was w Czarny Piątek

Gorąca wyprzedaż na Black Friday – wypatruj ofert na Travelist »

Historia Czarnego Piątku

Black Friday na Travelist

Idea Black Friday wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Historia tego „święta zakupów” sięga aż XIX wieku, kiedy to Abraham Lincoln ustanowił Święto Dziękczynienia, obchodzone w każdy ostatni czwartek listopada. Dzień później w całym kraju rusza szaleństwo przedświątecznych zakupów. Nie wiadomo dokładnie, kiedy ostatni piątek listopada otrzymał oficjalną nazwę. Wersje są dwie. Pierwsza mówi, że pewnego roku wyprzedaż w Filadelfii przerodziła się w uliczne zamieszki, w których musiała interweniować policja. Funkcjonariusze w raporcie nazwali feralny dzień Czarnym Piątkiem. Według innej wersji tego dnia sklepikarze używali swego czasu tylko czarnego tuszu, którym w księgach zapisywano zyski, zamiast czerwonego, który zazwyczaj służył do zapisywania strat. Warto podkreślić, że Black Friday w Stanach Zjednoczonych oznacza prawdziwe szaleństwo – ceny w większości sklepów spadają o 75%, ludzie czekają w ogromnych kolejkach na otwarcie sklepów przez kilkanaście godzin, często na miejscu dochodzi do dantejskich scen, jak w 2008 roku, kiedy w jednym z nowojorskich supermarketów zginął mężczyzna stratowany przez dwutysięczny tłum, a kilkanaście osób zostało rannych.

Gorąca wyprzedaż na Black Friday – wypatruj ofert na Travelist »

Moda zza oceanu

Black Friday na Travelist

W Polsce na szczęście do podobnych sytuacji nie dochodzi. Zwyczaj Black Friday przywędrował do Europy całkiem niedawno, bo kilka lat temu, i stopniowo wprowadzany jest przez coraz więcej sklepów, które coraz chętniej obniżają ceny towarów i usług. Mimo dość krótkiego stażu, w naszym kraju święto wyprzedaży znane jest, według najnowszego badania TNS Kantar, 87% badanych. Według wstępnych szacunków w piątkowych wyprzedażach, które w tym roku wypadają 23. listopada weźmie udział około 6,7 mln Polaków, którzy w zakupowej gorączce wydadzą w sumie 2,3 mld złotych. Głównym celem zakupowiczów są buty, odzież, elektronika oraz artykuły do domu i ogrodu.

Gorąca wyprzedaż na Black Friday – wypatruj ofert na Travelist »

Co na Was czeka?

Black Friday n Travelist

Z okazji Black Friday jak co roku Travelist również przygotował gorące promocje. Co nasi klubowicze znajdą w specjalnym newsletterze, jest wielką niespodzianką, lecz już teraz możemy zdradzić, że coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy gór, morza, jak i SPA na łonie natury. Podpowiadamy, że będziecie mogli również zaplanować i z dużą zniżką zakupić pobyty na Ferie i Wakacje 2019. W ofercie znajdą się m.in. hotele w Kołobrzegu, na Półwyspie Helskim oraz w Zakopanem –  każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy na stronę już od 8.00 kiedy oficjalnie rusza wielka wyprzedaż!

Gorąca wyprzedaż na Black Friday – wypatruj ofert na Travelist »

Comments are closed.